Krásný a bezpečný plot: Jaké jsou možnosti?

Mít krásný plot, který bude zároveň dobře chránit váš pozemek? Není to nemožné. V tomto článku vám ukážeme, jaké máte možnosti.

Plot by měl nejen dokonale chránit vaše území. Je to sice jeho primární úkol, ale je dobré, aby taky dobře vypadal. Neprostupný betonový val tedy není vždy tím nejlepším řešením. Proto se v tomto článku podíváme na možnosti, které v dnešní době máte.

Základní plot – pletivo

Nejméně peněz vás bude stát klasický plot z pletiva. Peníze budete potřebovat pouze na sloupky, samotné pletivo, konzole na uchycení pletiva na sloupky a konzole na uchycení pletiva na zeď (pokud plot končí u zdi). Plot z pletiva je dobré volit především tam, kde je potřeba oplotit nepravidelný nebo členitý pozemek. Hodí se i jako levná alternativa pro rozlehlé zahrady. Pletivo přitom poskytuje dostatečnou ochranu. Pokud zvolíte vhodné sloupky a pohrajete si s plotem, může vypadat i velice dobře.

Dřevěný plot

Ruku na srdce – pletivo sice nevypadá tak dobře, ale nemusíte se o něj vůbec starat. To u plotu ze dřeva je to poměrně složitější. Je jedno, jestli si jej budete stavět sami, nebo vsadíte na služby jako jsou ploty na klíč Praha. Dřevo bude potřeba pravidelně ošetřit a také ho natírat. Odměnou za vaši snahu vám ale bude krásný plot, který bude ozdobou vaší zahrady. Pokud vám tedy nevadí pravidelná údržba a poměrně dost práce, pak rozhodně neváhejte a vsaďte právě na dřevo.

Beton nebo kamenivo

Pokud je soukromí to, po čem vaše srdce touží, pak sáhněte po betonu nebo kamenivu v kovové síti. Obě tyto možnosti je možné upravit tak, aby vypadaly dobře a zároveň plnily svoji funkci. Náhodný kolemjdoucí neuvidí na vaši zahradu, ale bude si moct prohlédnout krásy vašeho plotu. U betonu máte více možností. V obchodě totiž pořídíte betonové ploty různých barev a provedení. Některé jsou navíc jednoduché na instalaci. Postavit si ho tedy zvládnete i vy sami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.