Jak vybrat kvalitní garážová vrata? Poradíme vám

Garážová vrata patří mezi položky, které by vám měly sloužit dlouhá léta. Proto je nutné jejich výběr nepodceňovat. Jaká vrata jsou tedy nejlepší?

Ušetřit a ještě získat kvalitní garážová vrata? Pokud budete mít opravdu velké štěstí, možná se vám to i podaří. Obecně se ale dá říct, že na této položce byste neměli příliš šetřit. Přece jen se jedná o bránu, která chrání vaše auto a s největší pravděpodobností i další předměty. A určitě byste nechtěli, aby se vám do garáže vlámal nějaký zloděj a připravil vás o to nejcennější.

Garážová vrata pro každou příležitost

Pokud vybíráte garážová vrata, má k dispozici celou řadu možností. Jednou z nejjednodušších konstrukcí jsou křídlová vrata. Ten se dnes moc nepoužívá, ale v některých případech se opravdu hodí. Například pokud máte mezi garáží a vjezdovou branou dostatek prostoru. Jestliže je ale před vaší bránou sjezd pod úroveň okolního terénu, rozhodně tento typ garážových vrat nepořizujte.

U sjezdových cest se totiž budou mnohem více hodit výklopná garážová vrata. Jejich základem je kvalitní a trvanlivá konstrukce. Aby vydržela i desítky let, budete potřebovat tu nejlepší konstrukci z vybraných materiálů. Pokud firma, které výrobu a montáž výklopných vrat zadáte, odvede dobrou práci, budete se těšit z tepelně izolované a bezpečné garáže.

Další typy vrat

Pro menší garáže se hodí především rolovací garážová vrata. Jejich největší výhodou je především úspora prostoru. Zevnitř totiž nezabírají téměř žádné místo. Ba co víc, můžete ji snadno nainstalovat do stávající garáže bez dalších stavebních úprav. Jedná se o poměrně bezpečné řešení, které ochrání vaše auto i další předměty uvnitř garáže.

Nejčastěji používaná jsou ale sekční vrata. Mezi jejich největší výhody patří především minimální hlučnost a dlouhá životnost. Zabírají pouze prostor pod stropem, takže se hodí do téměř jakékoliv garáže. Jedná se o maximálně spolehlivá garážová vrata, která je možné otevřít i při výpadku elektrického proudu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.