Listí už vás nebude strašit

Podzim je tak krásné roční období, ale z jednoho prostého důvodu nám může otrávit život. Všude jsou totiž spadlé listy, a tak musíte stále hrabat a stále se starat, aby zahrada i chodníky byly čisté a bezpečné. Na suchém listí to totiž pěkně klouže.

Stále jen hrabeme

Zbavit se spadaného listí vyžaduje spoustu trpělivosti a času. S hráběmi je to jedna velká „radost“, protože můžete hrabat stále dokola. Foukne vítr a hned máte zase plnou zahradu. Pak vás začnou bolet záda i nohy a odcházíte se špatnou náladou i listím stále v zahradě. Daleko jednodušší by to bylo s vysavačem listí. Velice jednoduše se ovládá a během chvíle vám odstraní nepořádek nejen ze zahrady, ale i z blízkého okolí. Navíc je práce s ním velice pohodlná a vy se rozhodně tolik nenadřete. Stisknete tlačítko a budete se jen procházet po zahradě.

skil-0791-aa-zahradni-foukac-na-listi-vysavac

Není vysavač jako vysavač

Existuje spoustu druhů i značek přístrojů, které vás zbaví spadaného listí. Někteří nabízejí i různé stroje, které jen listy odfouknou, což je sice dobré, ale má to podobný efekt jako hrabání listí. Stále stačí jen malý vítr a máte zase všechny listy na zahradě. A odklízet můžete znovu. Pravdou je, že s tímto strojem se to bude dělat daleko lépe, než s hráběmi. I tak je ale lepší vysavač listí, protože ten listy pohltí, takže nemají šanci dostat se zpátky.

Šup na záda a jde se foukat

Velkou výhodou je, že téměř všechny fukary listí mají popruh, pomocí kterého si můžete přístroj hodit na záda, což je velmi praktické. Při výběru nezapomeňte, aby měl model vak, protože někde se ty listy shromažďovat musí. Některé typy jsou dokonce vybavené i drtičem, takže hned listy rozmělní, a vy můžete vysávat pěkně dlouho, než se vám ranec naplní.

Vysavač jako od odborníka

Samozřejmě, že na trhu je spoustu značek jako Bosch, Gardena, Skil či Black and Decker, a tak je velmi těžké přijít na to, který výrobce a model je ten nejlepší. Každý zájemce má své priority, podle kterých si vybírá své zahradní pomocníky. Ovšem pokud se rozhodnete pro Black and Decker, dostanete přístroj, který by si vybrali odborníci. Jeho výhoda spočívá v tom, že má vysoký sací výkon, což znamená, že vaše zahrada i okolí bude uklizeno prakticky okamžitě. Navíc má velký vak na listí, takže můžete uklízet i velké plochy. A vůbec se nemusíte bát, že se jedná o profesionální nástroj, jeho obsluhu a údržbu zvládne prakticky každý.

Nebuďte otrokem podzimu

Někteří uvažují, zda se jim vůbec vyplatí investovat do podobných přístrojů. Ovšem podzim přichází každý rok a každý rok nám padá listí na zahradu a okolí. A když necháme listy na chodníku, někdo na nich může snadno uklouznout. Rozhodně se vyplatí investovat, protože nemusíte každoročně otrocky hrabat, ale budete mít sklizeno za chvilku.

Suché listy k podzimu nepochybně patří, tak si nekažte krásné podzimní chvilky náročnou prací. S vysavačem listí budete mít vše uděláno za chvíli a ani se nenadřete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.