Neplaťte za teplo víc než musíte!

Měřiče tepla vám ušetří až 35% nákladů na energie! Ještě je nemáte instalované?

Náklady na bydlení se neustále zvyšují. Nájem spolu s náklady na energie a vodu u mnohých rodin dosahují až pětinu celkového rodinného rozpočtu. S tím nic nenaděláte. Můžete se ovšem postarat o to, abyste skutečně platili jen za to, co spotřebujete. Stoprocentní spravedlivou pojistku v tomto případě představují měřiče tepla.

Spravedlivé platby za energie? Jedině s měřiči tepla

Obzvláště v bytových domech jsou rozdělovače tepelných nákladů téměř nutností. V minulosti se náklady na teplo a vodu dělily počtem bytových jednotek v domě. Pětičlenná domácnost tak například za vodu platila stejně jako dvoučlenná. Ta většinou doplácela na tu pětičlennou. Této praxi však měřáky na topení učinily přítrž. Domácnosti hradí jen svou skutečnou spotřebu.

Hlídejte si svou spotřebu!

Moderní měřiče tepla ovšem skýtají řadu dalších výhod. Svou spotřebu máte prakticky pořád na očích a máte ji zároveň možnost ovlivňovat. Klienti mohou své náklady na energie ještě více snížit. Díky poradenské službě společnosti Inmes, s.r.o, která trh zásobuje jedněmi z nepřesnějších měřáků na topení.

Odpařovací indikátory

Jaké existují možnosti? Nejlevnější, ale také nejméně přesný způsob tepelné spotřeby představují odpařovací indikátory. Spotřeba se v nich měří prostřednictvím ampule se speciální kapalinou, která se účinky tepla odpařuje. Na základě této hodnoty se provádí odečet. Aby byl co nejobjektivnější, je zapotřebí jej provádět ve stejnou dobu, což u bytových domů vyžaduje přítomnost všech obyvatel. Ampuli je navíc zapotřebí každý rok měnit a s tím i přeplombovat celý indikátor.

Jednočidlové elektronické indikátory

Další možností jsou jednočidlové elektronické indikátory fungující na principu snímání povrchové teploty v jednom konkrétním bodě. Ta je zobrazována na displeji přístroje, a uživatel tak má mnohem větší kontrolu nad svou spotřebou. K odečtu dochází automaticky, většinou v poslední den v roce. Počítejte ovšem s nepřesným měřením v přechodných obdobích jara a podzimu.

Dvoučidlové elektronické indikátory

Nejmodernější a jednoznačně nepřesnější měřiče tepla jsou ty dvoučidlové. Za ty si sice něco připlatíte, ale úspory, jichž s nimi docílíte, vložené investice několikanásobně v horizontu několika let několikrát vrátí. Tyto indikátory jsou totiž zárukou té nejpřesnější indikace v průběhu celého roku. Některé modely dokonce nabízejí spotřebu odečítat prostřednictvím infraportu, čipové karty či rádia. Tento způsob indikace je nejenže levný, ale především nedává prostor jakýmkoliv nepřesnostem.

Měřiče tepla, jejichž životnost výrobce udává na deset let, se jednoznačně ukazují jako jednou z nejvíce úsporných investic. Vložené náklady se vám vrátí za zhruba 18 měsíců. Tak neváhejte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.