Ohřejte se myšlenkami na léto


Mrzne, až praští. Dobrým lékem je upoutat se myšlenkami k brzkému jaru, slunci, teplu. Představte si třeba letní grilovačku s přáteli na vaší zahrádce. Nebo rovnou noci strávené v chatě, která voní čerstvým dřevem. Že na svém pozemku takové zázemí nemáte? I když je za okny chladno, můžete už teď pořídit zahradní domek či altán, nadechnout se oné vůně severského smrku a těšit se, až za lepšího počasí kladivem natlučete první hřebík.

Na trhu je v současné době řada zahradních příbytků od těch menších základních až po luxusní, které by se daly nazvat letním bytem. Při výběru se zaměřte na druh dřeva, pevnost konstrukce a celkovou životnost. Jistě nechcete, aby za pár let z vašeho snu zbylo jen ztrouchnivělé dřevo. Zde se vyplatí investovat do kvality. Základní zahradní domky mohou vyjít na 50, ale i 100 tisíc, ty luxusnější pak i na 400 tisíc korun.

Záleží na vašich potřebách

Jako z pohádky může být vaše představa o domku uprostřed zeleně. Můžete jej využívat pro posezení s přáteli a rodinou nebo koníčky v podobě ateliéru plného pláten a barev či klidné a tiché zázemí pro psaní knih. Nikdo vám nebrání od jara do podzimu opustit svůj městský byt a vyměnit ho za chatu s vůní lesa.

Jistě si vzpomenete alespoň na jeden den, kdy jste naplánovali oslavu pod širým nebem a déšť vám tuto akci překazil. Pro tyto případy je dobré mít připravenou i takzvanou suchou variantu, tedy zahradní altán či pergolu.

Buďte hrdí na svou práci

Už vás někdy napadlo, že si svůj dům postavíte sami? Tuto představu lze se zahradním domkem bez potíží naplnit. Dobří prodejci vám jej totiž dodají v podobě stavebnice pro dospělé, vy už jen vytáhnete kladivo, šroubovák, vrtačku a další dílenské vybavení. Poté už stačí postupovat podle návodu. Nevěříte-li si na sto procent, montážní firma vás nahradí a vy můžete dělníky pozorovat s šálkem kávy v ruce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.