Okrasné bambusy a kapradiny pro vaši zahradu

Přemýšlíte, jak ozvláštnit vaši zahradu a udržet ji zelenou i přes zimu? A víte, že i v našich přírodních podmínkách rostou bambusy, které si zachovávají listoví po celou dobu vegetace včetně období vegetačního klidu? Co si je tedy pořídit a vysadit na zahradu? Tyto dlouhé štíhlé trávy s dřevitými dutými stvoly vám nejen zajistí život po celý rok, v létě vám navíc vytvoří příjemný stín a chládek, do kterého se rádi ukryjete.

Seznam nejodolnějších bambusů naleznete na oficiálních internetových stránkách specialistů na pěstování bambusů, týmu Rosteto s.r.o., pod odkazem www.bambusy.cz. Zkušení pěstitelé vám rádi doporučí nejvhodnější typy pro vaši zahradu, navrhnou vhodná stanoviště pro jejich vysazení a samozřejmě vám předají důležité informace týkající se pěstebních nároků. O pěstování bambusů se dočtete i na webových stránkách týmu Rosteto a naleznete zde i tipy, co máte s bambusy dělat v jednotlivých měsících roku.

Společně s bambusy lze u Rosteta zakoupit i další okrasné traviny, kapradiny, altány a pergoly nebo celá plotová pole. I ty mohou vaši zahradu ozvláštnit, dodat jí zajímavý vzhled, ale i praktickou funkci. Z kapradin vybírejte dle seznamu uvedeném na internetových stránkách. Každý typ kapradiny je zde popsán co do původu, rozměrů, nároků, znaků, použití a péče. Nechybí ani obrazová galerie pro získání lepší představy o jednotlivých druzích. Zajímavá jsou i plotová pole z bambusové tyčoviny, které vám vytvoří krásné soukromí před zraky zvědavých sousedů nebo kolemjdoucích.

Rosteto zkrátka nabízí celou řadu rostlin, travin a dřevin pro vaši zahradu, inspirujte se tedy a udělejte vaši zahradu rozmanitější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.