Pořiďte si dům svých snů

Přemýšlíte o novém bydlení? V zásadě máte na výběr ze dvou možností – bydlet v bytě nebo domě. Mnoho mladých, ale i starších volí cestu bydlení ve vlastním domě se zahradou, kde mají dostatek životního prostoru. Dnes již nejsou v módě tzv. vícegenerační domy a tak se staví spíše menší domy.

Rozhodli jste se, že pro vás dům bude to pravé?

Jako první se musíte rozhodnout, zda si postavíte dům nový, nebo nějaký koupíte. Při stavbě nového domu musíte vybrat vhodný stavební pozemek. Na co si dát u pozemků na prodej pozor? Ohlídejte si cenu parcely i její rozměry. Informujte se například na katastrálním úřadě. Čím více informací získáte, tím lépe. Následně vyberete stavební firmu a můžete začít stavět svůj dům snů.

Druhou možností je vybrat si z nabídky domů na prodej. Prodej domů se většinou odehrává přes různé realitní kanceláře, které zveřejňují inzeráty od prodávajících majitelů. Vybrat si můžete dům, do kterého již nebudete muset investovat žádné další finanční prostředky a budete se moci rovnou nastěhovat, nebo dům, který si upravíte a zrekonstruujete přesně podle vašich představ. U starších domů je velkou výhodou například dobrá lokalita, ve které se nachází. Dnes již v centru města novostavbu nepostavíte. Navíc mají starší domy své kouzlo, které je nenahraditelné.

Pořízení bytu

Poslední možností je rozhodnout se pro koupi bytu. I zde máte na výběr, zda dáte přednost bytu ve zcela novém domě, nebo například krásnému prvorepublikovému bytu s vysokými stropy. Každý z nás má jiné preference a tak je jasné, že každému vyhovuje něco jiného. Širokou nabídku inzerátu na prodej bytů naleznete například na www.eurobydleni.cz/byty/prodej/. Realitní portál eurobydlení vám přináší také inzeráty na domy, stavební pozemky, zahrady atd. Určitě si vyberete to pravé bydlení pro vás i vaši rodinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.