Proč je třeba myslet na pojištění a jaké varianty se nabízí?

Pojištění nemovitosti

Každý, kdo nemá pojištěnu svou nemovitost a její vybavení, je velkým hazardérem. Nikdy totiž nemůžete vědět, co si na vás život připraví. Váš dům může poničit vichřice, mráz či jiný přírodní živel, vyhlédnout si ho mohou také zloději či vandalové. Pokud nebudete mít pojistku, nastane velký problém, protože budete muset „najít“ peníze, které vám škodu pokryjí. Jestliže budete pojištěni, máte po starostech, protože vám pojišťovna vyplatí náležitou částku téměř okamžitě. Začněte se chovat zodpovědně! Poradíme, jaké druhy pojistek je možné sjednat.

Pojištění nemovitosti jako základ

Pojištění nemovitosti by měl mít sjednáno každý majitel bytu, domu a rekreačního objektu. Funguje totiž nejen jako ochrana objektu. Pojistka se vztahuje také na přilehlé stavební součásti, na stavební materiál, kryje i škody na rostlinných kulturách, na malých stavbách jako je studna, žumpa aj. a vztahuje se také na odborně instalované solární panely, rozhlasové systémy apod.

Pojištění domu
Pojištění domu

Pojištění domácnosti jako vhodný doplněk

Jestliže chcete mít jistotu, že jsou vaše osobní věci chráněny, měli byste si určitě sjednat i pojištění domácnosti, které se vztahuje na movité věci. Od pojišťovny dostanete peníze například za poničení či zničení spotřebičů, nábytku či jiného vybavení. Zajímavé je, že se vztahuje také na cennosti a peníze, jež máte uloženy doma.

Majetkové jako kombinace

Pokud chcete ušetřit a nevadí vám, že se pojištění bude vztahovat jen na omezený počet věcí, volte zlatou střední cestu, kterou je majetkové pojištění. V tomto případě se pojistka vztahuje na věci movité i nemovité.

Pojištění bytu
Pojištění bytu

Jak poznat dobrou pojistku?

V první řadě si musíte pečlivě pročíst podmínky pojistné smlouvy. Zaměřte se na seznam věcí, na které se pojištění vztahuje. Sledujte také popis událostí, které poničení či zničení věcí může způsobit. Přečtěte si ještě tento článek. Dozvíte se v něm, jakých chyb se při vyřizování těchto pojistek vyvarovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.