Úspora na energiích je cestou k přežití současného zdražování. Jak ušetřit?

V současné době nám každý pohled na účtenku či výpis dokáže opravdu zvednout tlak. Stáváme se svědky neuvěřitelného zdražování na všech frontách, a tak se rozhodně vyplatí začít šetřit. Málokdo ale tuší, že výrazné úspory je možno zařídit i v oblasti energií. Jak na to?

Můžete se spolehnout na svého poskytovatele energií?

Prvním logickým krokem vedoucím k ušetření peněz je svícení a zapínání elektronických zařízení s rozvahou. Vypínejte světla v místnostech, ve kterých nikdo není, a zároveň nenechávejte televizi nebo počítač běžet jen tak do pozadí. Menší energetické úspory tohoto druhu snad již dnes provádí každý. Výraznějším krokem je pak srovnání výhodnosti jednotlivých poskytovatelů.

Jste přesvědčeni, že ten váš je pro vás nejvýhodnější? Neexistuje na trhu nějaký jiný, který vám poskytne levnější energie? Zajisté i vy si můžete zařídit lepší podmínky pro svou domácnost. Nevybírejte ovšem jen na základě ceny, jelikož je velmi důležitá i samotná spolehlivost poskytovatele energií. Úspora energií není jen otázkou ceny, ale také bezpečí.

Srovnejte nabídky jednotlivých poskytovatelů

Nechceme nikomu ukřivdit, ale současná krize položila velké množství malých poskytovatelů, takže se rozhodně vyplatí vsadit na ty větší a stabilnější. Tím se vyhnete problémům, které bohužel zažila spousta jiných lidí. Dobrým nápadem je kontaktování společnosti E.ON. Ta se může pyšnit ohromným zázemím a léty zkušeností, díky kterým disponuje tento poskytovatel širokou klientelou.

Silnou stránkou zmíněné firmy je neustálé vyhledávání a podpora inovativních energetických projektů s ekologickým pozadím. To vše v rámci její energetické soutěže E.ON Energy Globe. Následkem toho může tento poskytovatel nabízet výhodné podmínky pro všechny domácnosti, které se v současné době tolik vyplatí.

Změnou dodavatele energií ušetříte ročně nemalé částky

Pokud se hrozíte každého ročního vyúčtování za plyn a elektřinu, je na čase zamyslet se nad tím, zda je stávající dodavatel energií pro vaši domácnost stále výhodný. Řeč není jenom o ročních úsporách, ale též lepším přístupu a férovém jednání. Přitom celý proces změny dodavatele energií je rychlý, jednoduchý a téměř bezpracný.

Neplaťte víc, než je nutné

Levná elektřina není to jediné, co u nového dodavatele získáte. Navíc nebudete platit žádné aktivační poplatky. Současně vás nepříjemně nepřekvapí ani poplatky skryté. Můžete si být jisti přátelským a vstřícným přístupem nejen během samotné změny, ale též i později v případě jakýchkoliv potíží. Nikdo vás nebude zatěžovat administrativou a vyúčtování bez potíží porozumíte.

Kolik ušetříte?

Jestli je u nového dodavatele levný plyn či elektřina, se dozvíte velice snadno. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář, v němž zadáte údaje z vašeho dosavadního vyúčtování. Nebo si to můžete usnadnit ještě více, vyúčtování vyfotíte a nahrajete. Na základě vaší poptávky budete kontaktování odpovědným pracovníkem, jenž vám pošle co nejvýhodnější kalkulaci odpovídající požadavkům vaší domácnosti. Jste-li spokojeni, nic nebrání realizovat změnu dodavatele.

Vše zařídíte z pohodlí domova

Na stránkách https://www.epet.cz/ vyplníte potřebné dokumenty online, podepíšete a odešlete na uvedený email. Ostatní za vás zařídí váš nový dodavatel energií. Postará se o montáž měřidla, přepis odběrného místa, administrativní úkony související s ukončením současné smlouvy a uzavřením smlouvy o distribuci elektřiny nebo plynu u společnosti nové. Jakmile všechno proběhne v pořádku, bude zahájena dodávka energií na vaše odběrné místo. Délka celého procesu závisí na výpovědní době, standardně se pohybuje kolem 3 měsíců. Pravidelně budete o jednotlivých krocích změny informováni.