Jednodušší malování

Asi každý touží po tom, aby jeho obydlí vypadalo jako z katalogu. Tohoto efektu lze docílit více způsoby a jedním z nich je i malování. Tato činnost však není mezi běžným lidem příliš oblíbená, jelikož se během toho hodně nadělá, a navíc jde o docela pracnou záležitost.

Se standardním vybavením snad, nicméně když si člověk vezme k ruce vhodného pomocníka ve formě malířské stříkací pistole, nemusí se bát žádné velké řehole.

Menší přípravy

V současné době většina lidí k malování používá speciální válečky, s nimiž dokáže dosáhnout dobrého efektu i naprostý laik. Problém je ale v tom, že je nezbytné se nejdříve zbavit spodních vrstev z minulého malování, což je často náročná záležitost.

Nejprve je nezbytné stěny dostatečně namočit, následně důkladně seškrábat, nanést alespoň jednu vrstvu penetrace a až potom se pustit do samotného malování. Kdo má v plánu malovat celý byt, může se těšit.

Tuto přípravu je možné snížit na nezbytnou možnou úroveň. Stačí použít buďto tradiční malířskou štětku, se kterou však nebývají výsledky kdovíjak úžasné, nebo si pořídit moderní stříkací pistoli na barvu. Tu klidně může obsluhovat i naprostý amatér.

Vhodný model

Pro práci se stříkací pistolí skutečně není potřeba žádný kurz, bohatě postačí si přístroj nejprve nanečisto někde vyzkoušet a doma už to bude brnkačka. Není však dobré koupit první malířskou pistoli, kterou člověk uvidí. Je nezbytné si pořídit vhodný typ.

Pro práci v bytě se nejlépe hodí nízkotlaké malířské pistole, jež jsou dimenzovány pro barvení menších ploch. S tímto druh pistole je navíc reálné provádět nejen nátěry stěn, ale zároveň i dřevěných či kovových futer nebo třeba nábytku.

Běžně jsou k dostání i vysokotlaké malířské pistole. Ty se ovšem v domácnostech příliš nepoužívají. Využívají se hlavně při barvení velkých povrchů.