Víte podle čeho vybírat dílenský vozík? My ano

Nábytek do domácí dílny nebo průmyslového provozu by se měl stát jakousi samozřejmostí. Vždyť nepořádek často může za minimální pracovní výkony a bohužel i za nepříjemná poranění, jež mohou vzniknout v důsledku jeho pohození na zemi. Z těchto důvodů je třeba dbát na přítomnost polic, skříní a mnohých dalších komponentů. Všechen tento nábytek je sice nezbytný, nicméně většinou nikoli příliš kompaktní. Potřebujete-li si podat nástroje ihned, respektive mít je po ruce, vsaďte na moderní dílenský vozík. Že netušíte, podle čeho jej vybírat? Čtěte dál, prozradíme vám to.

Otevřené, či uzavřené pracoviště?

To už je pouze na vás, nicméně optimální je kombinace obojího. Některé nástroje vyžadují uzavření do zásuvky, jiné naopak mohou být bez problémů pouze na polici. Optimální jsou modely, které jsou vybaveny protiskluzovou povrchem, a jednotlivé nářadí na nich nijak neklouže. Výborné jsou i nejrůznější organizéry, do nichž si pohodlně kleště, kladivo nebo klíče uložíte a vytáhnete si je v případě potřeby.

Pohodlná mobilita není samozřejmostí

Ne každý dílenský vozík je jednoduše posouvatelný. Především modely vyznačující se nekvalitními koly po krátkém používání nebudete schopni posouvat na místo určení. Proto si dejte pozor právě na kola a ložiska. Každopádně se soustřeďte na přítomnost otočné brzdy. Ta vozík jednoduše zastaví, když to bude potřeba. Opatřen by měl být i pojistkou v případě, že by mohlo dojít k jeho nechtěnému rozjezdu na nakloněné ploše. Mnohé dílny mají vyspádovanou podlahu pro odtok vody.

Bezpečí při práci

Na bezpečnostní prvky nezapomínejte! Dílenské vozíky musí mít oblé hrany a pojistku proti nechtěnému vysunutí jednotlivých zásuvek. Úrazů, jež byly takto způsobeny, se již stalo obrovské množství. Ověřte si i certifikáty a atesty, které se k vozíku jako takovému vztahují. Vsaďte zkrátka na kvalitní modely. Najdete je například v portfoliu společnosti POLAK CZ s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.