Vše co potřebujete vědět o venkovních bazénech

Bazén je skutečně skvělá věc, a pokud i vy máte zahradu, na kterou ho můžete umístit, rozhodně si ho pořiďte. Ačkoliv se může na první pohled zdát, že se jedná o velkou investici, pokud si spočítáte, kolik vás vyjdou vstupy na koupaliště, máte je velmi rychle zpět. Aby se stal bazén vaším oblíbeným místem, je bezpodmínečně nutné, aby jeho voda byla vždy perfektně čistá. To je mnohem snazší, než se zdá, jelikož stačí mít vhodné přípravky, které používáme. Mezi takové se řadí i bazénová chemie Marimex, se kterou je udržování průzračně čisté vody doslova hračkou. Jedinou starostí je kontrola, jaké množství chlóru a jaké pH voda má. Pokud je v daném rozmezí, je vše v naprostém pořádku. Díky tomu máme i jistotu, že voda je zdravá a bez bakterií.

Nezapomeňte na pravidelné čištění bazénu

Neměli bychom zapomínat ani na pravidelné čištění bazénu, jelikož ať se snažíme sebevíc, nečistoty se do něho dostanou. I zde není nutný žádný zvláštní zásah. O vše se postará bazénová filtrace kartušová, která neustále filtruje veškerou vodu a tak perfektně zachytí veškeré nečistoty, které v bazénu jsou. Kdo má bazén tak potvrzuje, že se v něm chce začít koupat co nejdříve a končit co nejdéle. Aby však byla voda i v chladných dnech dostatečně teplá, můžeme ji i ohřívat. Skvělou volbou je solární ohřev, kdy vodu zahřívá samotné slunce. A to je velmi účinné.

Údržba bazénu

Ať se snažíme vodu ohřívat sebevíc, dříve nebo později teploty klesnou pod únosnou mez a je nutné bazén zazimovat. Mělo by tedy dojít nejprve k důkladnému omytí jeho vnitřních stěn a také poslední kontrola vody, zda má požadované vlastnosti – tedy pH a množství chlóru. Je-li vše v pořádku, máme čištění bazénů hotové a můžeme ho přikrýt plachtou, která ho bude po celou zimu chránit před mnoha nečistotami. Plachta či jiné zastřešení je samozřejmě vhodné i během letních měsíců, jelikož není nutné tak častější čištění a odstraňování především větších nečistot.

Více informací o údržbě bazénu se dočtete v článku: 10 rad, jak se starat o bazén.

Tags: , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to Top ↑

  • Vybíráte nové bydlení? Pak vám doporučujeme si prohlédnout dokončené developerské projekty Praha od firmy Sekyragroup!
    Vybíráte nové rodinné bydlení v Praze? Developer FINEP nabízí prodej domů v Praze za výhodné ceny!
    Stavíte nebo rekonstruujete? Pokud budete potřebovat rychle přistavit kontejner, využijte firmu Siegl kontejnery.
    Kvalitní posuvné interiérové dveře vám ušetří prostor v místnosti a můžete si je nechat vyrobit přesně na míru, dle vašeho přání!


  • Doporučujeme