Zimní zahrada, oáza klidu u Vás doma

Máte svůj vlastní rodinný domek, vilku či sídlo vaší firmy a přemýšlíte, jak tento objekt ještě vylepšit, či rozšířit? Pak je pro vás optimálním řešením vybudování zimní zahrady. Není to jen utopický sen. Můžete být skutečné splnění vašich snů, jak si prodloužit pobyt v přírodě na celý rok, a to ještě u vás doma, či ve vaší firmě. Stačí se porozhlédnout a vybrat si řešení, které bude ladit jak s architekturou a dispozičním řešením vašeho domu, ale i s vašimi představami a vkusem.Zimní zahradu si lze pořídit tak, že bude buď pevnou součástí domu, nebo může být zhotovena z konstrukce, kterou lze v létě otevřít. Takové řešení zimní zahrady je nejoblíbenější a nejpraktičtější formou, neboť se v letním období stane přirozenou součástí vaší zahrady a plynule přejde z vnitřních prostor přímo do volné přírody, tedy do vaší zahrady.

Takováto zimní zahrada se buduje jako prodloužení stěny vašeho domu tak, že se zhotoví kovová konstrukce, do které se zabudují posuvná dveře, případně okna. Pak už záleží jen na počasí a na vaší chuti, kde trávit volné chvíle. Zimní zahrada vám umožní netušené možnosti podle vaší fantazie. Můžete jí pojmout jako zahradu užitkovou nebo okrasnou. Pokud se rozhodnete pro pěstování zeleniny či ovoce, nemusíte se obávat jarních mrazíků, ani případných silných větrů. Zimní zahrada je však velice vhodným a příhodným prostředím pro pěstování citrusových plodin, které by v našich podmínkách těžko snášely ne zrovna teplé počasí. Ovšem pokud nejste příznivci mičurinství a zahradničení, či sadařství, pak je pro vás ideálním řešením vybudování zimní zahrady jako místa k umístění například vzácných rostlin, květin i dřevin. Protože lze zimní zahrady i vytápět, můžete proměnit vaši zimní zahradu v tropický ráj. Ten můžete doplnit třeba i o cizokrajné ptactvo, které vám zpříjemní vaše volné chvíle. Aby nedošlo k poškození rostlin například spálením sluneční i paprsky v horkých letních dnech, jsou na trhu k dostání i vhodné krytiny, které pouze položíte na střechu a v případě, že je nechcete použít je celkem snadno srolujete a uložíte.

Auto úvodního obrázku – zimní zahrady: Andrew Hayward

Tags:


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to Top ↑

  • Vybíráte nové bydlení? Pak vám doporučujeme si prohlédnout dokončené developerské projekty Praha od firmy Sekyragroup!
    Vybíráte nové rodinné bydlení v Praze? Developer FINEP nabízí prodej domů v Praze za výhodné ceny!
    Stavíte nebo rekonstruujete? Pokud budete potřebovat rychle přistavit kontejner, využijte firmu Siegl kontejnery.
    Kvalitní posuvné interiérové dveře vám ušetří prostor v místnosti a můžete si je nechat vyrobit přesně na míru, dle vašeho přání!


  • Doporučujeme