Zkrášlete fasádu svého domu obkladovým kamenem

Ačkoliv se říká, že pokud je dům postaven z kamene a cihel, „přiznat kámen“ je nejideálnější variantou. Dům začne lépe dýchat a ještě získá naturální podobu. Ne každý má to štěstí, že může fasádu takzvaně odkrýt a kámen ukázat. Existuje schůdné řešení – dům lze obložit obkladovým kamenem, případně položit obkladovou pásku na fasádu, aby získal přirozený a designově vyvážený vzhled.

Obkladový kámen se hodí do exteriéru i interiéru

Obkladovým kamenem lze vyzdobit nejen rodinné domy, chaty, chalupy, ale i sídla firem, reprezentativních budov i veřejných staveb. Dekorativní kámen se s úspěchem využívá v obložení zdiva zvenčí, ovšem je také důmyslným estetickým doplňkem exteriérů. Kámen slouží jako obklad barů, vnitřního zdiva kaváren, galerií, luxusních obchodů, stejně jako výzdoba kuchyní, koupelen, ale i ložnic uvnitř domů a bytů.

Obkladové pásky na podezdívky, altány a venkovní krby

V exteriéru se kamene využívá také jako obklad podezdívek, staví se okolo zahradních jezírek, okrasných rybníčků, podél cestiček, jako základ altánů, zdiva teras nebo venkovních krbů. Potřebujete-li obkladovou pásku na fasádu svého domu či jiné stavby, máte mnoho možností, který z kamenů si vybrat. Vápenec, štípaný vápenec nebo travertin jsou sestaveny do zajímavých mozaik, jež se v pásech lepí na vnitřní nebo venkovní fasádu.

Specifika konkrétní obkladové pásky

Podíváme-li se kupříkladu na obkladový pásek Ben, který je určen pro obkládání v exteriéru a interiéru, vidíme zadní stranu řezanou, ostatní je přírodní. Odstín kamene může být podle žíly krémového po šedý a kresba je více či méně výrazná. Záleží na individuálním vkusu zájemce o dané obkladové pásky. Specifické zpracování pásku jej předurčuje pro využití na vnějších fasádách nebo vnitřních krbech. Detailní popisy jednotlivých obkladových pásků jsou na webu kamen-donat.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.