Akvária do domácnosti

Akvárium

Máte malý byt a děti si přejí domácí zvířátko? Pak je pro vás ideální zakoupení rybiček. Abyste však mohli chovat akvarijní rybičky, musíte si koupit akvárium, či lépe akvarijní sety a akvarijní potřeby.

Akvárium může být vhodné jak pro velké, tak i pro malé chovatele. Může být nejen ozdobou vaší domácnosti, ale také doplňkem vaší kanceláře. Pokud z něj chcete učinit dominantu vašeho interiéru, můžete tak učinit díky širokému výběru akvárií. Jejich tvar může být vypouklý, rohový či kulatý, a to různých rozměrů tak, aby se hodil přímo na konkrétní místo, které jste mu přiřadili.

Máte rádi zvířata a rozhodli jste se pro chov akvarijních rybek?

Pak si rozšiřte své chovatelské dovednosti a zkušenosti a pořiďte si nové akvárium, které vám uklidní nervy a bude vhodným místem, u kterého můžete relaxovat. Pokud jste úplní začátečníci, pak pro vás budou vhodné akvarijní sety, které obsahují patřičné potřebné potřeby a vašim novým domácím mazlíčkům tak zajistí jak pohodlí, tak komfort.

Akvarijní set se skládá z kvalitního akvária, které má požadované rozměry a tvar, je opatřeno účinným filtrem, který udrží vodu v akváriu krásně průzračnou a je možno k němu získat i další potřeby v podobě kamenů hodících se do akvárií, ale taky další dekorace. Akvarijní set tvoří například akvárium šestihranného tvaru, které koupíte s plastovým krytem a osvětlením 11 W, dále pak podložku pod akvárium, jakož i stolek pod něj, který si můžete vybrat v různých barevných provedeních. Ale pokud vám nevyhovuje tato sada, pak se na vaše přání dá variovat s dalšími sety tak, aby vyhovovala vašim potřebám.

Akvarijní potřeby a další vybavení

K vybavení akvária můžeme zařadit základnu akvária, která může být vypouklá, rovná, ve tvaru šestiúhelníku, či čtverce a lze si zvolit vámi vybrané barevné provedení.

Vhodnou dekorací mohou být pestrobarevné kamínky, mušličky a rostlinky. Z kamínků lze vytvářet originální ornamenty, nápisy či obrazce. Pozadí lze taky zakoupit a můžeme si vybrat jak skalní stěnu, tak mořské dno či jiné zajímavé typy pozadí.

Nesmíme zapomenout ani na vnitřní filtr do akvária, který je ideální s tichým chodem a energetickou úsporností. Je vhodné si vybrat takový, který zajišťuje různé režimy filtrace (s dešťovou sprchou a provzdušňováním současně, standardní, s dešťovou sprchou či s provzdušňováním). Jeho další výhodou je jednoduchá instalace.
Kryt na akvárium je dalším důležitým doplňkem či příslušenstvím. Kryt slouží k tomu, aby se nám rybičky nedostaly ven z akvária. Může být v plastovém či hliníkovém provedení a jednoduchým odklápěcím otvorem zajistíme snadné krmení.

Velmi důležitou součástí je LED osvětlení, které nám dokáže uspořit až 90 procent energie, tento zdroj světla je vhodný i pro nejnáročnější rybky.
Akvarijní topítko s automatickým regulovatelným termostatem nám zajistí ideální teplotu akvária jak sladkovodního, tak mořského a dá se snadno naistalovat díky dvěma přísavkám.

Akvárium vysypeme akvarijním substrátem, poté vrstvou štěrku tvořící až 6 cm, poté můžeme naplnit akvárium vodou a těšit se výhledem na rybičky.

Autor úvodního obrázku: nubuck

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.