Byty v Praze

Bydlení v Praze je v dnešní době opravdu žádané. Každý si vybere dle svých finančních možností a dle svých představ. K mání jsou byty různých velikostí od 1+0 po 4+kk. Vše začíná velikostí bytu a přechází až na celkově uspořádání jednotlivých místností. Bydlet v hlavním městě s sebou přináší mnoho výhod, kterými se nechá nakonec rozmazlit každý.

Výhody bydlení v Praze

  • Vybrat si můžete lokalitu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Toužíte po klidu? Kupte si byt na klidném sídlišti. Jste-li naopak člověk toužící po společnosti a každodenním dobrodružství, i v tomto případě můžete snadno v Praze sehnat Praha východ nabízí pro tuto možnost skvělou lokalitu – Černý most.
  • Mezi největší výhodu patří vysoká frekvence MHD. Chcete-li si dojet na nákup, nemusíte čekat hodiny na jediný autobus, ale stačí nasednout například na metro nebo na tramvaj, která vás doveze tam, kam chcete.
  • Skvělé je to, že se zde dá sehnat byt v Praze v jakémkoliv finančním rozmezí. Pokud například studujete, není problém sehnat nemovitost, která vás bude stát minimální finanční náklady.
  • I byt v Praze může mít krásný výhled z okna. Toužíte-li sledovat okolí, hledejte takový byt, který je umístěn blízko historickým památkám. Přejete si mít krásný výhled do přírody a sháníte v podobném duchu i byt? Praha západ je jednoznačnou volnou pro vás.

Finanční náročnost

Počítejte s tím, že za bydlení v Praze si trochu připlatíte. Finanční náklady závisí na mnoha aspektech např. jestli si pořizujete byt starý, či nový. Dále, zda se nachází v centru Prahy nebo na jejím okraji. Nejčastěji jsou pořizovány byty ve velikostech 1 + kk, 1 + 1 a 2 + kk, které slouží jako tzv. startovací byty.

Nový versus rekonstruovaný

Investovat peníze do bytu nového nebo raději vsadit na levnější byt v Praze v paneláku? Je nutné vzít v úvahu řadu hledisek. Ve výsledku může vyplynout, že na první pohled méně finančně náročná možnost nemusí být ve finálním stavu výhodná vůbec. Je vždy nutno brát v potaz, že starší byt bude dříve či později potřebovat rekonstrukci, která se může nakonec vyšplhat na částku, za kterou byste měli byt nový.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.