Dřevěná terasa vypadá skvěle

Realizovat na zahradě venkovní posezení je rozhodně dobrý nápad. Nejenže si můžete alespoň jednou za čas dopřát oběd na čerstvém vzduchu, ale zároveň si vytvoříte i venkovní alternativu k obývacímu pokoji.

Možností, jak se k takovémuto projektu postavit, je více. Asi tou nejideálnější a zároveň nejpreferovanější je použití terasy.

Levný způsob, jak zvýšit cenu domu

Existuje celá řada důvodů, proč si postavit terasu. Předně tak můžete vylepšit vizuální vlastnosti domu. Také si tímto krokem vytvoříte zastřešené místo, které je možné využívat větší část roku.

V neposlední řadě terasa dokáže navýšit cenu nemovitosti i o několik desítek tisíc korun, takže když se rozhodnete ji postavit levně, nicméně kvalitně, určitě na tom za všech okolností vyděláte.

Rozměry i materiál jsou stěžejní

Samozřejmě si musíte vše nejprve pečlivě naplánovat. Terasa sice není zase tak extrémně náročná, avšak o nic jednoduchého, co by se dalo zmáknout během jediného víkendu, rovněž nejde.

Zásadní jsou v tomto případě hlavně rozměry a použitý materiál. Čím větší terasu vybudujete, tím více vás to bude stát sil, respektive peněz. Přemýšlejte tedy nad tím, jestli využijete každý centimetr, který máte zanesený v plánech.

Co se materiálu týče, je možné si vybírat. V hojné míře se dnes používá beton, případně umělé suroviny imitující dřevo. Chcete-li však opravdovou kvalitu, a to i po vizuální stránce, sáhněte po dřevě. Vypadá nejlépe, dobře se po něm chodí, je cenově zajímavé a také něco vydrží.

Stavba s dobrým náčiním

Když už se pustíte do realizace, nezapomeňte si k tomu přibrat vhodné náčiní. Práce vám půjde lépe od ruky. Dobré je využít na první pohled i nepříliš důležité pomocníky, jako jsou rektifikační terče k vyrovnání podloží, nerezové vruty k upevnění konstrukce a distanční podložky sloužící k tomu, aby podlaha lépe dýchala, a tím se uspíšilo její schnutí. Všechny tyto užitečné doplňky lze nakoupit třeba v obchodě Gardina.cz.

 

Foto:Freepik.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.