Dva skvělé recepty, se kterými na grilovací party zazáříte

Nemůžete se dočkat, až vám počasí dovolí první grilovací party roku 2017? Nic nepodceňujte a připravte se na velkou událost pěkně v předstihu. Dáme tipy na zahradní nábytek, zábavu a prozradíme vám, se kterými recepty si ostudu rozhodně neuděláte. Vybrali jsme pro vás to nejlepší!

Losos s čerstvými bylinkami

Ryby patří k poměrně nedoceněným pokrmům, čehož můžete využít a naservírovat hostům nezapomenutelného grilovaného lososa na čerstvých bylinkách. Příprava je snadná a výsledek snad až překvapivě chutný.

Prvním krokem je rozložení základních ingrediencí – tymiánu, rozmarýnu a bobkových listů – na mřížku grilu nebo na alobalovou grilovací destičku. Na bylinky položte rybu a okolo ní rozložte fenykl. Bokem v misce smíchejte olivový olej s citronovou šťávou, dochuťte solí a pepřem a průběžně lososa potírejte. Optimální doba grilování je cca 10 až 20 minut. Nepřehánějte to, aby ryba nebyla suchá.

azdomy-cz_azrent_cz_01

Grilované selátko podle řeznického receptu

Chystáte-li se uspořádat velkolepou zahradní party, na které se sejde větší počet lidí, překvapte je grilovaným seletem. Příprava je sice pracnější a vyžaduje určité zkušenosti, ale všechna námaha rozhodně stojí za to.

Prvním krokem je vpravení láku (1 l vody, 19 dkg soli, 5 kuliček nového koření, 15 kuliček pepře, lžička oregana) do masitých částí, jako jsou plece, krkovice a kýty. Poté nechte sele minimálně 5 dní odležet na nějakém chladnějším místě.

azdomy-cz_azrent_cz_02

Co se týče samotného grilování, obalte sele do alobalu a zprudka opékejte po dobu cca 3 hodin. Následně sundejte alobal a dopékejte na mírnějším ohni.

Nemáte-li k dispozici odpovídající gril, využijte levný pronájem grilu na sele, který najdete v nabídce půjčovny party vybavení AZrent.

Půjčovna grilu zároveň nabízí party stany, pivní sety, party nábytek a další zařízení, které by se vám na party mohlo hodit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.