LED žárovky jsou naší budoucností

Každý se určitě shodne na tom, že vynález žárovky byl pro lidstvo obrovským přínosem a dnes je bez ní život už jen těžko představitelný. Jak jdou však doba i pokrok stále dopředu, tak postupně odzvonilo i klasickým žárovkám. Ty už jsou dnes zastaralé a nahradila je mnohem sofistikovanější LED technologie.

LED žárovky

Čím dál více se společnost přesvědčuje o tom, že budoucnost osvětlení představují LED technologie. A to především proto, že spotřebovávají mnohonásobně méně energie než klasické žárovky, neboť se nezahřívají a pouze svítí. Zároveň mají mnohem vyšší životnost a jsou také odolnější vůči nepříznivým podmínkám, jako je chlad. Kromě toho vydrží i hrubější zacházení než klasické žárovky, které mají velmi citlivé wolframové vlákno. Díky tomu se LED žárovky využívají do svítidel, která svítí často a delší dobu. V současné době se tak již hojně používají také LED reflektory, které osvětlují velké plochy budov či parkovišť.

Opakem jsou potom například LED pásky nebo takzvané SMD led čipy, které se používají k osvětlení malých a špatně přístupných míst. LED pásky možná mnozí znají a využívají k osvětlování pracovní plochy kuchyňské linky.

Jak vybrat LED žárovku?

Jestliže je pro vás problematika LED žárovek nová a rádi byste ji vyzkoušeli, ale nevíte si rady, nezoufejte. Nyní se vám na pár řádcích pokusíme vysvětlit, podle čeho LED žárovku vybrat. Zatímco dříve jste se orientovali především pomocí Watů a tedy výkonu v poměru se spotřebou, u ledek je to jiné. Hlavním ukazatelem je světelný tok, který se udává v lumenech (lm) a značí, jak moc bude žárovka svítit. Spotřeba LED žárovek je totiž v jakémkoliv případě o 80-90 % nižší než u klasických žárovek. Velký výběr všech možných LED žárovek, LED reflektorů i LED pásků naleznete například na internetové stránce obchodu Ledakce, kde vám zároveň velmi rádi pomohou s výběrem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.