LED žárovky pro úsporu energie

LED žárovky

Stoupající životní náklady nutí dnes každého k úvahám, kde a jak ušetřit. K nutnosti spořit nenutí pouze Evropská unie svými nařízeními, zákazy a příkazy. Například evropský trend a postupný zákaz klasických žárovek je důkazem, kam se bude ubírat budoucí výroba osvětlovacích zařízení. Někomu se nemusí líbit, ale fakta každého časem přesvědčí.

Bydlíte-li ve svém vlastním domě, nebo bytě, určitě se zabýváte myšlenkou, jak uspořit. Ceny všeho zboží jdou neustále nahoru a ke zboží patří samozřejmě i energie. Dosud nikdo nevymyslel něco jiného, nežli je elektrická energie, a tak i svícení je závislé na dodávce elektrického proudu. Otázkou osvětlení se nezabývají pouze fyzické osoby, ale svítit se musí téměř všude.

Továrny, kanceláře, úřady, obchody, skladové prostory a mnoho dalších prostor a zařízení se musí osvětlovat. A protože osvětlení stojí mnoho peněz, přicházejí výrobci se stále lepšími nápady a do výroby se zavádějí stále úspornější elektrické spotřebiče. Osvětlovací tělesa z toho nevyjímaje. Klasické žárovky jsou pomalu ale jistě vytlačovány moderními úspornými žárovkami, v poslední době zejména těmi založenými na technologii LED.

LED žárovka E27
LED žárovka E27

Technologie LED žárovky

Technologické postupy přinášejí neustálá vylepšení LED žárovek. V současné době se LED žárovky prosazují stále ve větším měřítku. Není divu, když porovnáte jejich parametry s klasickými žárovkami, vyzní všechny vlastnosti ve prospěch LED žárovek.
Úspory dosahované osvětlením pomocí LED žárovek jsou značné. V propočtu nákladů to znamená až 90 % úsporu, což je až neuvěřitelné.

Další výhodou LED žárovek je jejich životnost. Klasické žárovky mají průměrnou životnost jeden tisíc hodin, kdežto LED žárovky vydrží neskutečnou dobu až třicet tisíc hodin. Prozatím je pořizovací cena těchto moderních žárovek sice poněkud vyšší nežli u běžných žárovek. Ovšem pokud si propočítáte náklady na pořízení a porovnáte je s dosaženou úsporou za elektrický proud, dostanete se na neuvěřitelně zajímavá čísla, která vás zcela určitě přesvědčí o výhodách LED žárovek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.