Okrasné kameny dodají vaší zahradě šmrnc

V minulosti se zahrady využívaly především k pěstování zeleniny, tedy například okurků a rajčat, přičemž jen málokdo měl za domem opravdovou okrasnou zahradu. V současné době je situace naprosto jiná. Spousta lidí nemá ani čas věnovat se zahradničení, a tak si ovoce a zeleninu zakoupí spíše od farmářů, a namísto záhonků vznikají ozdobné zahrady. Setkat se navíc můžete s různými zahradními styly.

Pokud se vám zamlouvají okrasné kameny, mohou se stát klidně dominantou vaší zahrady. Sehnat se dají různě velké a zajímavé kameny. Záleží samozřejmě na vašem estetickém cítění.

Solitérní kameny mají kouzlo

Oblíbenosti se těší velké solitérní kameny, které bývají zpravidla dováženy až ze zahraničí, velice často z pralesů Thajska, Indonésie a Číny, ovšem některé kousky jsou také z Norska, Itálie či Švýcarska. Záleží na tom, na jakého prodejce se obrátíte, neboť každý má pochopitelně jiné dodavatele.

Obrovský zájem je také o tuzemské kameny. Co se solitérních kamenů týče, působivě vypadají žulové, jež se stanou okrasným prvkem jak u rodinného domu, tak klidně i komerční budovy.

Nepravidelná dlažba a nášlapy

Dále mezi zahradní kameny patří kamenná dlažba a nášlapy. Dekorativní kameny se tak najednou mohou proměnit v nádhernou plochu, na kterou si umístíte třeba posezení. Pokud si říkáte, že nepravidelná dlažba bude vypadat příliš chaoticky, potom jste na omylu. Opak je totiž pravdou. V neposlední řadě se dají zakoupit okrasné valounky, skleněné kameny, křemeny, obelisky, okrasné drtě a kamenná kůra.

Jedním z internetových obchodů, odkud si můžete okrasné valouny a další kameny zakoupit, je obchodskameny.cz. Určitě vás nadchne pestrý sortiment i cenová politika e-shopu. Dokonce narazíte na různé slevové akce, a tak třeba kamennou kůru i dekorace z kamenů zakoupíte o desítky procent levněji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.