Pečujte o své zdraví. Pořiďte si rekuperaci do bytu

Vydýchaný vzduch v místnosti se stane minulostí. Stačí si pořídit rekuperační jednotku, která zajistí celoroční ventilaci rodinného domu. Výrazně se zlepší kvalita vnitřního vzduchu, navíc během zimních měsíců ušetříte spoustu peněz za vytápění, protože teplo nebude při větrání unikat.

Rekuperace je v podstatě účinné a efektivní větrání se zpětným získáváním tepla. Do místností v rodinném domě, ale klidně i administrativní budově se dostane čerstvý venkovní vzduch. Prochází přes rekuperační výměník, jehož úkolem je ohřát přiváděný venkovní vzduch na teplotu, jakou má odváděný odpadní vzduch. Rekuperační jednotky disponují sofistikovaným systémem kanálků, takže se čerstvý vzduch nemíchá s odpadním.

Účinnost rekuperační jednotky

Větrání otevřenými okny má nulovou účinnost, protože s odpadním vzduchem odchází i teplo. Sice rekuperace do bytu nedosahuje stoprocentní účinnosti, ovšem dané číslo se pohybuje okolo 75 až 99 procent. Záleží na tom, po jakém modelu sáhnete. Ideální je nechat si navrhnout systém přímo od specialisty, jenž se dané oblasti věnuje spoustu let.

Rekuperace vzduchu od značky Aldes

Věděli jste o tom, že zejména ve vnitřních prostorech vdechujete do plic až osmkrát více nečistot než venku? Právě z daného důvodu byste se měli zamyslet nad tím, jak svým plicím odlehčit. Rekuperace vzduchu je vhodnou volbou, protože šetří energie, zajišťuje čerstvý vzduch a udržuje stabilní teplotu v interiéru, odstraňuje ze vzduchu bakterie a plísně, řeší radon a filtruje alergeny.

Velké oblíbenosti se v tomto segmentu těší rekuperace Aldes, což je značka s předním postavením na trhu. Nabízí jednotky, jejichž účinnost dosahuje až 97,4 procent. Montáž rekuperační jednotky je jednoduchá a její čistý design dokonale zapadne do moderního stylu bydlení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.