I malá kuchyň může být praktická a designová zároveň

V bytech je často problém s nedostatkem prostoru, a to především v místnostech, jako jsou koupelny a kuchyně. Pokud se však nechcete nechat omezovat při vaření, sáhněte po praktickém řešení, které vás nadchne i po designové stránce. Stačí se obrátit pouze na správného výrobce, jenž má s výrobou malých kuchyní bohaté zkušenosti. V následujících řádcích vám dáme několik důležitých rad.

Kuchyňská linka se rozděluje na několik pracovních zón, jež by měly na sebe logicky navazovat. Zajistěte si tedy dostatek prostoru na přípravu jídla, jenž by se měl nacházet mezi varnou deskou a dřezem. Stejně tak myslete na úložné prostory, aby se vám do malé kuchyně vešlo veškeré nádobí.

Domácí spotřebiče

Ideální volbou jsou vestavné spotřebiče, bývají na prodej často i v menších rozměrech, takže vám neukousnou z kuchyně tolik místa. Seženete malou lednici i myčku. Pokud si pořídíte myčku, nepotřebujete na kuchyňské lince velký dřez a odkapávací plochu. Varná deska nemusí mít nutně čtyři plotýnky, někdy postačí i dvě. V malých kuchyních je nezbytné udělat nějaké kompromisy.

Kuchyňská linka

V malých kuchyních nacházejí uplatnění horní skříňky, které mohou být klidně až ke stropu. Úplně nahoře můžete uložit věci, jež tak často nevyužíváte, případně vánoční a velikonoční pečení. V menších místnostech je dobré vsadit na kuchyňskou linku vyrobenou na míru, čímž využijete každý kout, ovšem sehnat se dají i levnější sektorové kuchyně. Záleží tedy na vašich finančních možnostech, protože výroba na míru je nákladnější záležitostí.

Jestliže hledáte specialistu na kuchyňské linky, nadchne vás společnost Kuchyně GABON. Jedná se o kuchyňské studio, specializující se i na výrobu nábytku. Působí na tuzemském trhu od roku 1992, ovšem v roce 1998 se začala zaměřovat především na kuchyně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.