Připadají vám koberce zašlé, ušlapané a špinavé? Jak to řešit?

Jsou ve vaší domácnosti koberce hlavní podlahovou krytinou, protože jste si zamilovali jejich pestrý design, teplo od nohou a příjemný pocit při došlápnutí? Zdá se vám ale, že koberce už po pár měsících ztrácí svůj původní šmrnc a svou eleganci i když se je snažíte pravidelně a důkladně vysávat a čistit? Nejedná se o žádný neobvyklý jev. Koberce jsou sice velmi oblíbeným druhem podlahových krytin, ale také jsou nejnáročnější na čištění, velmi snadno se zašpiní a na frekventovaných místech se ušlapou. Jak to řešit?

Můžete koupit nové, ale nutné to není!

O oblibě koberců mezi podlahovými krytinami se můžete více dočíst v tomto článku. Možná vás jako jediné správné řešení napadne výměna koberců v celém domě nebo alespoň v místnostech, kde jsou poškozené nejvíce. Výměna by ale měla být až nejzazším řešením, protože znamená velkou finanční investici a také velké množství práce. Je nutné přestěhovat nábytek, odklidit starý koberec a odborně položit koberec nový. Pokud koberce nejsou propálené nebo jinak závažně poškozené, ve většině případů je lze dokonale vyčistit. A pokud nepomáhá čistič koberců pro ruční čištění a udržování koberců, je zapotřebí přejít na strojové čištění koberců.

Úklid Plecitý

Pronajmout si stroje nebo úklidovou firmu

Speciálně vyvinuté stroje na čištění a čalounění koberců jsou schopné odstranit prach i z hloubi koberce, odstraní mastné skvrny i skvrny od jídla a pití a také mohou narovnat vlákna, která se chůzí ušlapala. Bohužel takové stroje stojí i přes 100 000 Kč, takže jen málokdo si je může dovolit. Máte tedy 2 možnosti. Existují půjčovny, které nabízí zapůjčení těchto strojů pro vyčištění koberců, takže si stroj můžete půjčit a o vyčištění se postarat sami. Druhou možností je kontaktovat specializovanou společnost na úklidové služby a nechat ji, aby se o koberce postarala.

Úklid domů

Raději vyhledejte firmu

Obecně je výhodnější volbou si na vyčištění koberců pozvat specializovanou firmu. Pokud byste si půjčili jen stroje z půjčovny, tak jejich obsluha je velmi složitá a také na každý druh koberce je třeba vybrat jinou technologii čištění i správný čisticí prostředek. Odborné firmy s dostatkem zkušeností se postarají o dokonalé odvedení práce za vás. Mezi specialisty na čištění koberců Praha 4 patří například firma David Plecitý, která má celorepublikovou působnost.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.