Plotové pletivo

Poplastované pletivo

Přemýšlíte, jakým způsobem oplotit svůj pozemek? Záleží samozřejmě na mnoha okolnostech. Pochopitelně je na prvním místě, tedy pokud pomineme základní starost při pořizování oplocení, což je cena, rozloha a druh daného pozemku.

Jiný způsob oplocení a typ samotného plotu budeme určitě volit u rodinného domku, kdy chceme například oddělit svůj pozemek od rušné ulice nebo silnice. Pak budeme nejprve upřednostňovat potřebné soukromí a zvolíme pevný plot zděný, dřevěný nebo z jiného neprůhledného materiálu.
I když i pletivo je možné zakrýt rákosovými, bambusovými, plastovými či jinými rohožemi a účelu vymezení soukromí tak bude též dosaženo.
Ovšem volba oplocení pletivovým plotem, kdy pozinkované či poplastované pletivo je nejčastějším materiálem, padne spíše na zadní nebo postranní strany vašeho pozemku, které jsou spíše obráceny do volného terénu.

Pletivo na plot

Pletivo na plot známe v nejrůznějších podobách a typech. Odlišujeme pletivo zahradní, lesní nebo farmářské. Rovněž materiál, z něhož bývá pletivo zhotovováno je různý. Nejčastěji je používáno pletivo pozinkované, které má poměrně značnou odolnost a dlouhou životnost. Není potřeba jej ošetřovat, popřípadě jej po letech stačí očistit ocelovým kartáčem a opatřit vhodným nátěrem a prodloužit tak jeho životnost.

Ovšem ještě vyšší odolnost a delší životnost má hit posledních let, kterým je pletivo poplastované. Toto pletivo není potřeba vůbec ošetřovat, neboť dráty jsou potaženy plastem, což je samo o sobě záruka téměř nezničitelnosti.

Poplastované pletivo se hojně využíváno k oplocení zahrad a menších pozemků u rodinných domků. Pokud se rozhodnete pro oplocení svého domu formou pletivového plotu, budete určitě spokojeni. Plastové pletivo můžete zakoupit ve stavebninách či obchodních řetězcích nebo si jej objednat u některého e-shopu. Výhodou poplastovaného pletiva je, že bývá srolováno v balících, takže manipulace při jeho natahování na místě je celkem jednoduchá. Toto pletivo navíc není příliš drahé a určitě tak splní svůj účel.

Autor úvodního obrázku: marc falardeau

2 komentáře u „Plotové pletivo“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.