Potřebujete novou popelnici? Poradíme, jak vybrat tu správnou

Stará popelnice už dosluhuje, nebo potřebujete pořídit úplně novou na jiný druh odpadu? Právě v takovém případě se vám bude hodit několik rad, jak si co nejlépe poradit s výběrem a pořídit nejvhodnější typ. Překvapivě záleží i na kvalitě, která ovlivní, jak dlouho vám nová popelnice bude bez problémů sloužit.

Proč se zabývat výběrem správné nádoby na ukládání odpadu?

Možná se ptáte, proč se vůbec zaobírat výběrem popelnice a nekoupit hned tu první a nejlevnější, na kterou narazíte? Jedním z hlavních důvodů je delší životnost a dostatečná odolnost při běžné manipulaci. Plastová popelnice musí odolat mrazům, zátěži a také působením běžných chemických látek. Výrazně nekvalitní popelnice totiž často praskají a příliš dlouho nevydrží. Zátěžovou zkouškou je hlavně zimní mrazivé počasí.

Kvalitní materiál a dobrá odolnost

Dobrá plastová popelnice splňuje základní parametry pro pohodlné a bezpečné ukládání odpadu. Měla by tedy být vyrobena z kvalitních materiálů. Dostatečná odolnost je potvrzována normami. Jmenovitě jde například o normy DIN 30 700, UNI 9260 a DIN EN 840-1. Jednou z praktických vlastností je i dobrý systém odvětrávání, což je žádoucí hlavně pro ukládání bio odpadů či jiných problematických látek.

Popelnice od prověřeného výrobce

Jednou z cest, jak si elegantně poradit s výběrem popelnice, je volba prověřeného výrobce. Jde o společnosti, které často vyhrávají i výběrová řízení a jejich komunální technika je k vidění po městech. Máte tak jistotu, že jde o odpovídající kvality a nově zakoupená nádoba na ukládání odpadu vám vydrží po několik let bez větších problémů. Nabídku si můžete prohlédnout i na internetu, kdy stačí zavítat na stránky společnosti KTech. Ta se v tomto sortimentu pohybuje přes více než 16 let a dokáže nabídnout maximální kvalitu za přiměřenou cenu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.