Problémy se startováním auta? Na vině může být špatná autobaterie

Startér se několikrát protočí, než motor naskočí a po čase nenastartujete vůbec. Je vám tento scénář povědomý? Možná je na vině špatná a již dosluhující autobaterie. V takovém případě je řešení opravdu prosté a stačí koupit nový akumulátor. Příčin a problémů však může být více. Jak se vypořádat s výběrem nové autobaterie a kde ještě může být problém? To vám poradíme v tomto článku.

Řešení v podobě nákupu nové autobaterie

Životnost akumulátoru v autě není nekonečná. Používáním se postupně opotřebí a sníží se kapacita proudu. To ve výsledku znamená, že již nestačí pro nastartování vozu a je potřeba pořídit novou autobaterii. Nestačí však jít do obchodu a jen tak koupit nějakou autobaterku. Musí jít o typ s parametry, které jsou vhodné pro váš automobil. Zajímat vás bude několik čísel. Podívejte se na kapacitu akumulátoru a hodnotu startovacího proudu. Obě tyto hodnoty doporučuje výrobce vozu v příručce. Dále si ověřte i velikost baterky a to, zda sedí do připraveného nosiče v motorovém prostoru.

Když je problém jinde

Problém ale nemusí být pouze ve špatné autobaterii. Chyba se startováním či potíže s fungováním některé části elektroniky bývá způsobena i zoxidovaným kontaktem či přerušeným kabelem. V takovém případě se hodí například svařovací drát. Podobně můžete vybrat i další příslušenství pro snadnou domácí opravu nejenom nestartujícího auta, ale i dalších přístrojů.

Jednoduchý nákup přes internet

Nejlepší na tom je, že dnes už všechno vyřešíte z pohodlí domova přes internet. Stačí se podívat na odkaz https://www.nekvinda-obchod.cz/334-02-svarovaci-draty/ a vybrat si přesně to, co bude pro opravu automobilu potřeba. Ti šikovnější si poradí sami a ostatní navštíví servis, kde opravu provedou s potřebnou kvalifikací.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.