Co by mělo nezbytně patřit k vašemu domu?

Říkáte si, že váš dům je již naprosto dokonalý a nic mu nechybí? Potom se podívejte důkladněji. Jistě je vhodnou součástí například i garáž, která jistě přijde vhod i vašemu autu. To je tak nejenom perfektně ochráněno před rozmary počasí, ale také před případnými zloději a samozřejmě vandaly. Navíc je v suchém a teplejším prostředí, a tak je doslova kdykoliv připraveno v jízdě. Samozřejmě součástí každé garáže by měla být i vhodná garážová vrata. Ta by měla vyhovovat nejenom z hlediska své kvality, ale i z hlediska bezpečnosti, nebo také izolace jako takové, aby především v zimním období nepropouštěla velmi studený vzduch. Garážových vrat samozřejmě existuje celá řada, a pokud bychom je měli rozdělit do dvou hlavních nejvyužívanějších typů, tak jsou to vrata sekční a rolovací. A právě ty jsou součástí většiny garáží nejenom v naší zemi. Pokračovat ve čtení „Co by mělo nezbytně patřit k vašemu domu?“

Užijte si chládek na Vašem balkóně díky markýzám a roletám

Balkon je po stavební linii předsazená konstrukce, která přečnívá před nosnou zdí. Balkóny mají za sebou bohatou minulost a jejich řešením se zabývali i ti nejrenomovanější architekti. My se balkóny budeme zabývat po stránce stínění.
Pokračovat ve čtení „Užijte si chládek na Vašem balkóně díky markýzám a roletám“

Venkovní markýzy

Markýza slouží ke stínění určitých partií interiérů i exteriérů a současně jde i o významný zdobný prvek architektury. V historickém vývoji doznala největšího rozkvětu ve 2. polovině 19. století a v období secese, které ji dodalo zdobnost včetně možnosti prosklení. Pak se časem, hlavně u nás ve 2. polovině 20. století, skoro zapomnělo, aby se dnes opět vracela v klasickém pojetí, většinou jako barevně pruhovaná látka.
Pokračovat ve čtení „Venkovní markýzy“