V čem spočívají výhody montované stavby na klíč?

Montované dřevostavby na klíč se v posledních letech hodně rozšířily. Možná jste to ani neznamenali a také ve vašem okolí jich pár vyrostlo. Na první pohled je totiž nepoznáte, pokud tedy nevidíte, jak probíhala jejich výstavba.

Proces výstavby je hlavní výhodou montovaných domů. Nejdříve se vyrobí „díly stavebnice“, ty se dopraví na místo a tam se pouze sestaví. Od výběru domu do stěhování uplyne zpravidla jen pár měsíců. Záleží na tom, jak rychle si zvládnete zařídit interiér. Ale jaké další výhody mají montované dřevostavby na klíč?

V prvé řadě ušetříte za architekta

Většina firem, které nabízí montované dřevostavby na klíč, má svůj katalog typových domů. Nejde o dva nebo čtyři domy, bývá jich dostatek, aby si každý vybral dle svých představ. Samozřejmě si vždycky můžete nechat udělat řešení na míru, pokud jste ochotní si něco připlatit za služby architekta. Vyberete-li si z typových domů, ušetříte. A ještě si můžete být jistí, že budete mít dům vychytaný do posledního puntíku. Pravděpodobně si ho zvolila spousta lidí před vámi a ti pomohli vychytat případné chyby návrhu.

Ušetříte i za provoz

Šetřit se bude i dál. Současné dřevostavby jsou zpravidla nízkoenergetické. Firma J. Group například uvádí, že jejich montovaný dům na klíč o ploše 100 m2 má pro čtyřčlennou rodinu roční náklady za energie pouze 20 tisíc korun. Nabízí i možnost navštívit domy, které realizovali, abyste se mohli majitelů sami zeptat, za kolik bydlí.

Pro zateplení dřevostaveb firma využívá PIR, nejnovější polyuretanovou izolaci. Právě i ta zajišťuje levný provoz, protože izoluje na výbornou. Kromě toho je tenčí než starší typy izolace, takže máte více prostoru.

Důvodů, proč se při stavbě montovaného domu spolehnout právě na tuto společnost, je mnoho. Více informací, ukázky realizace a také katalog najdete na www.jgroup.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.