Rekonstruujeme koupelnu

Rekonstrukce koupelny

Někdy se stav bytu už neslučuje s představami o moderních potřebách domácnosti nebo se koupelna či jiná část bytu či domu ukáže jako vybydlená a doslouží svému účelu. Je třeba ji upravit tak, že z ní moc nezbude nebo provést rekonstrukční práce ať už částečné nebo úplné.

Koupelna podle vašich představ

Řešíte otázku výběru umyvadla?  Vybírejte s ohledem na dispozici koupelny, ale také na potřeby domácnosti. Kutilové a zahrádkáři si potřebují po práci očistit ruce až k loktům, což je problematické u malých a mělkých umyvadel. Ženy občas umyvadlo používají na přepírání menších kousků prádla. Tělesně postižení a starší lidé potřebují u umyvadla sedět, takže by mělo být možné umyvadlo podjet invalidním vozíkem. Jakou zvolit baterii – preferujte spíše zařízení od jednoho výrobce, respektive vodovodní baterie ze stejné série, tedy stejného designu. Sháníte novou vanu? Při výběru vany vyvstává otázka, zda bude vana v koupelně doplněna samostatným sprchovým koutem nebo bude sloužit i ke sprchování. Pokud váš prostor v koupelně umožní umístit samostatný sprchový kout, bude vana sloužit především jako místo pro odpočinek a relaxaci. U této varianty je dobré se zaměřit na vnitřní prostor, hloubku a pohodlí vany. Dovolí-li to váš rozpočet, je možné do vany instalovat hydro-masážní systém. Pokud bude vana určena ke každodenní hygieně, vyberte tu s dostatečným prostorem pro sprchování. U těchto modelů je ideální montáž vanové zástěny, která zabrání rozstřiku vody po koupelně.

S rekonstrukcí koupelny bude zřejmě spojen i proces montáže oken a v případě rekonstrukce koupelny v domě vás zřejmě čeká i kontrola septiku. Prohlédněte si třeba kvalitní německé septiky, které nabízí skvělé vlastnosti a dlouhou životnost.  Další problém může nastat při výběru vytápění. Rozhodněte se mezi klasickým nebo podlahovým vytápěním, dále kam umístíte radiátor, popřípadě topný žebřík. Třešničkou na dortu, nebo spíše rekonstrukci koupelny, bude výběr obkladů a dlažby. Využijte možnosti výběru z nabídky domácí nebo zahraniční výroby, také lze vybírat velikost, barva, tvar a vzor.

Autor úvodního obrázku: dbrooker1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.