V nebankovním sektoru jste stále bonitní

Slovo „nebonitní“ slyší poslední dobou stále více žadatelů o finanční pomoc. Ale pouze v bance. V nebankovním sektoru tento termín v podstatě neexistuje. Tady se jen přizpůsobí podmínky momentální finanční situaci jejich klienta.

Pokud máte pravidelný příjem, a přesto jste byli v bance odmítnuti, pak mohl být důvodem nějaký záznam v registru dlužníků, o kterém možná ani nevíte anebo jste si mysleli, že už byl dávno vymazán. Problém může být i s druhem příjmů, který banka prostě neuznává. Jste zkrátka nebonitní.

  • Vy ale potřebujete peníze hned a rozhodně se vám nehodí čekat několik let, až se situace změní.

Pro překlenutí tohoto období využívají klienti nebankovní hypotéku. Výhodou tohoto finančního produktu je nejen tolerance k mnoha „bankovním překážkám“, ale také velká rychlost vyřízení. Jelikož se o klientovi zjišťuje skutečně jen několik málo informací, odpadá zbytečné papírování a vše je vyřízeno za krátkou dobu. Záleží v podstatě jen na tom, jestli máte vhodnou nemovitost, kterou budete moci nabídnout jako protihodnotu svého úvěru. Může se jednat i o rekreační objekty, se kterými mají banky někdy potíž. Stejně tak, jako s družstevními byty. Tady postačí, pokud se bude zmíněná nemovitost nacházet na území České republiky.

  • Možnosti nebankovní hypotéky využívají klienti nejen například k renovaci bytu, nákupu vlastního bydlení, možnosti užít si příjemnou dovolenou, ale také k tomu, aby se konečně zbavili svých finančních starostí.
  • Je totiž běžné si kupříkladu konsolidovat drahé půjčky nebo refinancovat hypotéku.

Běžné bývá také vyplacení exekucí. Velkou výhodou hypotéky z nebankovního sektoru je i to, že můžete kdykoliv svůj závazek doplatit anebo přejít ke klasické bance, pokud důvody zamítnutí konečně pominuly. V obou případech neplatíte žádné poplatky navíc. Chcete-li zůstat až do konce splácení u stávajícího poskytovatele, můžete si nechat splátky natáhnout až na dobu čtyřiceti let. Záleží pochopitelně na věku žadatele a na dalších okolnostech. Pro lepší přehlednost je dobré nechat si vyhotovit nezávaznou nabídku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.