Venkovní žaluzie umí plnit více funkcí. Znáte je všechny?

Každý, kdo chce žít komfortně dříve či později začne uvažovat o stínicí technice, kterou vybaví svá okna. Vybrat si můžete z venkovních nebo vnitřních typů, z mnoha barevných provedení i rozličných materiálů, z nichž jsou vyrobeny. Při výběru volte podle toho, co vše od stínicí techniky očekáváte.

Nejen stínění před sluncem

Jestliže se rozhodnete pro moderní venkovní žaluzie, získáte stínicí prvek, který dodá nemovitosti osobitý ráz, pozvedne její celkový vzhled. Protože jsou žaluzie umístěny z venkovní strany oken, působí jako účinná tepelná ochrana budovy.

Jestliže vám jde o odrážení slunečních paprsků v létě a možnost dokonale zatemnit či uzpůsobit světlo v interiéru dle vaší momentální potřeby, i tady vám žaluzie pomohou. Lamely skvěle odráží sluneční paprsky, lze je nastavit do libovolné polohy, což znamená volitelnou intenzitu světla vstupujícího dovnitř. Výborně slouží i večer, kdy uvnitř svítíte. Ani v případě, že máte blízko domu chodník či cestu, nikdo neuvidí dovnitř.

Venkovní žaluzie mohou pomoct i k odrazení příp. lupičů, kteří by chtěli vstoupit okny do domu. Přece jen, jsou překážkou, kterou by museli překonat, prodlužuje dobu vstupu do nemovitosti, její poškozování způsobuje hluk…

Ovládání venkovních žaluzií lze zajistit ručně nebo motoricky. Co se týče vzhledu, tady máte také na výběr. Volit můžete z různých tvarů a velikostí lamel, ale také z široké škály barev.

Seznamte se s screenovými roletami

Výborným řešením, jak zastínit okna, jsou i screenové rolety. Jde o moderní typ zastínění, kdy jsou venkovní screenové rolety stahovány dolů i přes velké plochy skla. Dříve se používali hlavně k zastínění velkých výkladů, prodejen nebo administrativních budov. Oblibu dnes ale nachází i u jednotlivců. Jsou vysoce stínicí, ale přitom dovolují prosvícení interiéru. Látka je řídčeji tkaná nebo perforovaná, čímž je zajištěno soukromí z venku, ale zevnitř ven vidíte. Jsou velmi odolné vůči větru, lze je použít kdekoli, např. na zastínění francouzských dveří, prosklené stěny a podobně.

 

Přesvědčte se o tom, že stínicí technika může být esteticky velmi povedená na stránkách profirol.sk. Najdete zde spoustu inspirace v podobě fotografií a budete-li mít dotaz, rádi vám tady pomohou a poradí.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.