Vinylové podlahy jsou krásné na pohled a vydží

Vynilová podlaha

Pokud si přestavujete byt nebo stavíte nový dům, jistě chcete do něho vše nejlepší a současně i ekonomicky nejvýhodnější. Nemusí se to vždy splnit, ale to již záleží na osobním výběru nebo radě odborníků. Jedním z hlavních kritérií dobrého bydlení jsou podlahy, a moderní technologie dnes nabízejí exotické a luxusní materiály, tedy vinylové podlahy.

Současné vinylové lamelové podlahoviny jsou velmi odolné a vyrábějí se ve velkém množství vzorů a provedení včetně imitací dřeva, kamene či keramiky. Uplatnění najdou právě díky tomu, že snesou velkou zátěž, zejména na chodbách i schodištích. Protože jsou lamely vysoké k 10 mm, snesou i mírné nerovnosti v podkladu, proto může jejich pokládku zvládnou i šikovný kutil svépomocí. Ale raději by se měl předem poradit s odborníkem.
Ale není nic bez výhrad, tak i u vinylu na bázi PVC můžeme pokládat nevýhodu chemickou výrobu, protože odpůrci, každé lidské snažení má přece své odpůrce, varují před uvolňováním nebezpečných látek při výrobě a likvidaci. Ovšem ani v tom se vývoj nezastavil a dnes již můžeme koupit lamelové podlahoviny s jiným bezpečnějším chemickým složením. Na druhou stranu, co nám uživatelům je do výroby nebo likvidace? My přece potřebujeme bezpečný provoz, a o tom nikdo nepochybuje.

Vynilové podlahy jako dokonalé imitace přírodních materiálů

Vinylové podlahy dokonale imitují, jak již bylo uvedeno, dřevěnou podlahu, kámen, ale i keramické dlaždice, skleněné dlaždice a i korek nebo kamennou dlažbu. Například na rozdíl od dřevěné podlahy jsou odolnější a také vhodné do komerčních prostor s větším provozem. Vinylové podlahy dokonce věrně napodobují různé vzory dřeva tak, že od originálu jsou takřka k nerozeznání. To umožňuje technologie 3D, která vlivem dvousměrné reliéfní ražby dodává výrobkům plastický vjem.

Vinylové podlahy se nejen snadno pokládají, udržují, ale i snadno vyměňují třeba po jednotlivých dílcích, když dojde k jejich násilnému nebo úmyslnému poškození, protože při normálním provozu se asi poškodit nedají. Jsou totiž odolné proti pádu předmětů a dokonce protiskluzové. Životnost vinylové podlahy se udává 30 až 50 let, proto se výborně hodí do domácností a bez obav i do prostor se zvýšenou vlhkostí, protože jsou proti vodě stoprocentně imunní.

Autor úvodního obrázku – vynilová podlaha s imitací dřeva: xand83

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.