Vliv vnitřního prostředí na naše zdraví

 

Naše zdraví ovlivňuje celá řada faktorů. Jsou jimi například životní styl či genetické faktory. Velkou roli však hrají i vlivy prostředí, včetně toho vnitřního, ve kterém trávíme velkou část svého dne. A je jedno, zda mluvíme o svém bydlišti nebo školách a kancelářích. Špatné vnitřní prostředí se může citelně podepsat na našem zdraví. Dokonce existuje pojem syndrom nemocných budov, představující onemocnění a zdravotní problémy, které se mohou vyskytnout při dlouhodobém pobytu v uzavřených prostorách. A není se čemu divit, že má vnitřní prostředí na naše zdraví takový vliv, když trávíme v kancelářích, bytech, supermarketech a čekárnách mnoho hodin denně.

Zdravotní problémy způsobené vlivem vnitřního prostředí

Symptomy u syndromu nemocných budov jsou individuální, nejčastěji se ale jedná o podráždění očí, krku, chronickou rýmu, kožní problémy, neurotické problémy, problémy se spánkem apod.

Zvláště u žen je pozorována větší citlivost na vlivy vnitřního prostředí, což je dáno například jejich citlivějším imunitním systémem.

Co je příčinou syndromu nemocných budov?

Jednou z příčin je oxid uhličitý v kombinaci s relativním nedostatkem kyslíku v místnosti. Dalším spouštěčem vzniku tohoto onemocnění je vysoká vlhkost, která vede ke vzniku plísní. Příčin může být ale daleko více, a proto je nutné udržovat kvalitní vnitřní prostředí, zaměřit se na čistý vzduch v domácnosti, správné osvětlení, odstraňování zdrojů znečišťujících látek, správné větrání apod.

Vliv vlhkosti na zdraví

Zvláště vlhkost ovlivňuje náš zdravotní stav. Pokud se dlouhodobě vyskytujeme v prostorách se suchých vzduchem nebo naopak v místnostech s vysokou vlhkostí, hrozí nám chronické zdravotní problémy, jako jsou chronická rýma, respirační problémy, kožní problémy, pálení očí, chrapot a mnoho dalších. Ideální vlhkost vzduchu by proto měla být kolem 60 %. K udržení ideální vlhkosti pomáhají odvlhčovače nebo naopak zvlhčovače vzduchu.

Zvažte nákup čističky vzduchu

Jedním z nejlepších přístrojů, který si můžete pořídit do své domácnosti, je čistička vzduchu, která pomáhá udržet zdravé vnitřní prostředí. Účinně bojuje se syndromem nemocných budov. Odstraňuje pyly, plísně, prach, výkaly roztočů, zápach, zvířecí chlupy a chemické látky. Je tak nejlepší prevencí proti vzniku syndromu nemocných budov. Velkou výhodou některých čističek vzduchu (např. IONIC CARE) je navíc to, že obohacují vzduch o vzdušné vitamíny neboli záporné ionty, které mají pozitivní vliv na zdraví. Hravě si poradí s chronickými bolestmi hlavy, respiračními problémy, alergiemi, a navíc podporují koncentraci a zlepšují paměť.

 

CVB VENTILÁTORY A KLIMATIZACE je česká firma s tradicí specializující se na prodej ventilátorů a klimatizací. Získali jsme prestižní mezinárodní ocenění důvěry obchodních partnerů AAA, zařadili jsme se tak mezi 0,2 % nejspolehlivějších firem v ČR s nejvyšší spolehlivostí a kredibilitou. Kromě ČR působíme úspěšně i na německém trhu. http://www.ventilatory-shop.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.