Zbavte se nepříjemného hluku efektivním odhlučněním

Nemálo lidí, kteří mezi námi žijí, zažívá každodenně hluk, který jim překáží a který je negativně ovlivňuje. Ať už je to v zaměstnání, nebo doma. Jestliže jsme vystaveni častému nebo neustálému zvýšenému hluku, např. v zaměstnání, kdy máme kancelář vedle dílny, z níž se ozývá bouchání, zvuk strojů nebo motorů aut, náš pracovní výkon není tak vysoký, jako by byl, kdybychom pracovali v tichu. Navíc s časem přijdou díky tomuto zdravotní problémy. Neurózy, bolení hlavy, únava, problémy s tlakem…

Přitom je tak snadné hluk snížit nebo úplně odstranit. Stačí, abyste nechali odhlučnit stěnu, strop či podlahu, jednoduše místo, kudy k vám hluk proniká.

Rychlé odhlučnění stěny

Velmi často řeší domácnosti i firmy odhlučnění stěny. Pomůže, když k vám např. od souseda zdí proniká běžný hluk. Pomoci vám může kontaktní konstrukce. Do ní jsou použity profesionální, zvukově izolační materiály. Nejmenší tloušťka konstrukce se pohybuje kolem 1,5 cm včetně sádrokartonu. Ta zvýší neprůzvučnost stěny od 5 dB výše. Chcete-li nejúčinnější řešení, pak zvolte konstrukci o tloušťce 6,2 cm, která zvýší účinnost o 15 dB.

Jestliže je hluk významný, je vhodné použít bezkontaktní konstrukci. Ta vznikne tak, že bude ve skladbě materiálů ponechána vzduchová mezera, aby bylo minimalizováno spojení izolační konstrukce s původní stěnou. Celkový výkon odhlučnění se zvýší, tloušťka stěny bude ale vyšší. Tento způsob odhlučnění je velmi přizpůsobivý, lze použít různé materiály tak, aby došlo k odstranění konkrétního hluku.

Obraťte se na odborníky

U nás můžete najít více firem, které se odhlučněním zabývají. K těm kvalitním a zkušeným patří společnost potichu.cz. Zabezpečíme odhlučnění takřka od jakéhokoli hluku, ať už se jedná o běžný nebo významný hluk. Stačí, abyste jim sdělili své požadavky, popsali situaci a oni vám nabídnou nejvhodnější řešení.

Netrapte se nadměrným hlukem, žijte, pracujte a spěte v tichu. Jen tak budete mít dobře našlápnuto k tomu, abyste byli zdraví po psychické i fyzické stránce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.