Šití dnes a kdysi

Před páru desítek let si bez šicího stroje málokterá hospodyňka dokázala domácnost představit. Naše babičky měly v té době šlapací šicí stroje, které jim pomáhaly s každodenními úkoly jako bylo zapravování montérek, zkracování a záplatování kalhot a tepláků, ale také šití dětského oblečení nebo například pěkných blůz a šatů. Šicí stroj v domácnosti byl nutnost, protože výběr v obchodech nebyl takový, jaký je dnes.

V dnešní době je na trhu mnoho druhů šicích strojů s různými vlastnostmi (běžné mechanické šicí stroje, elektronické šicí stroje, overlocky, coverlocky, vyšívací stroje atd.) a šicí stroj už není nezbytnost, ale šití je velmi oblíbeným koníčkem (quiltování, patchwork atd…)

Posledních pár let jsou čím dál více oblíbené i kombinované šicí a vyšívací stroje, které mají možnost šití a vyšívání nebo také samostatné vyšívací stroje. Kombinované šicí a vyšívací stroje vám doma ušetří místo a jsou to plnohodnotné a kvalitní stroje. Nejdříve si můžete ušít např. šaty, sukni, kalhoty nebo dětské tepláčky a pak na ušitý kousek vyšít originální výšivku nebo na župánky a ručníky vyšít monogramy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.