Šití dnes a kdysi

Před páru desítek let si bez šicího stroje málokterá hospodyňka dokázala domácnost představit. Naše babičky měly v té době šlapací šicí stroje, které jim pomáhaly s každodenními úkoly jako bylo zapravování montérek, zkracování a záplatování kalhot a tepláků, ale také šití dětského oblečení nebo například pěkných blůz a šatů. Šicí stroj v domácnosti byl nutnost, protože výběr v obchodech nebyl takový, jaký je dnes.

V dnešní době je na trhu mnoho druhů šicích strojů s různými vlastnostmi (běžné mechanické šicí stroje, elektronické šicí stroje, overlocky, coverlocky, vyšívací stroje atd.) a šicí stroj už není nezbytnost, ale šití je velmi oblíbeným koníčkem (quiltování, patchwork atd…)

Posledních pár let jsou čím dál více oblíbené i kombinované šicí a vyšívací stroje, které mají možnost šití a vyšívání nebo také samostatné vyšívací stroje. Kombinované šicí a vyšívací stroje vám doma ušetří místo a jsou to plnohodnotné a kvalitní stroje. Nejdříve si můžete ušít např. šaty, sukni, kalhoty nebo dětské tepláčky a pak na ušitý kousek vyšít originální výšivku nebo na župánky a ručníky vyšít monogramy.

Tags:


About the AuthorNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to Top ↑
  • Rady a tipy

    Vybíráte nové bydlení v Praze? Developer FINEP nabízí atraktivní byty za výhodných cenových podmínek.

    Potřebujete pro plastová okna ceník, který je dostupný online? Oknoplastik má pro vás řešení!

    Nechte si vyrobit moderní vchodové dveře do domu na míru od firmy PERITO.


  • Doporučujeme