Betonové žumpy – řešení pro mnohé nemovitosti

Je stále spousta nemovitostí, jako jsou např. chatky, menší domky, které nejsou napojeny na kanalizaci. Jestliže se chystáte na jejich rekonstrukci, bude potřeba najít řešení pro odvod odpadní vody. Výborným řešením, které je časem vyzkoušené, je betonová jímka neboli žumpa.

Co si představit pod pojmem betonová jímka

Betonové jímky jsou v podstatě nádoby, které jsou hermeticky uzavřeny. Ideální jsou jímky s hranatým tvarem, nepropustné, což lze doložit certifikátem. K jímce lze zakoupit důležité příslušenství z betonu, jako jsou nástavce, nepřejezdové desky, bezpečnostní poklopy a komíny. Dalším příslušenstvím je poklop z litiny, přejezdová deska s možností vyššího zatížení nebo zařízení pro měření hladiny kapaliny. Dostupnost jímek je u nás velmi dobrá, ať už je potřebujete dopravit kdekoli. Kupříkladu betonové žumpy Hradec Králové stejně tak jako do dalších měst naší země, je možné zajistit je již do 10 dnů od objednání. Cena dopravy se pohybuje v rozpětí od 5 – 10 000 Kč, podle délky trasy.

Výhody betonových jímek

S jímkou z betonu vyřešíte odvod odpadních vod, pokud nemůžete využít kanalizaci. Ve srovnání s domovní čističkou odpadních vod je prakticky bezúdržbová. Samozřejmě je podstatné zajistit pravidelné odčerpávání kalu fekálním vozem. Jímku lze využít i pro zadržování dešťové vody nebo k výstavbě sklepních prostorů. Jsou velmi variabilní, vybrat si můžete od velikosti 4 m3 do 12 m3.

Betonové žumpy Liberec se dají vzájemně propojit, čímž získáte větší objem. Jímky jsou zhotovovány z vyztuženého betonu, což zajišťuje pevnost a dlouhou životnost. Před dokončením jsou opatřeny vyhovující penetrační nátěr. Co se týče instalace, společnost dobrezumpy.cz přiveze žumpu na místo určení, poté ji zdarma vloží do vybagrované stavební jámy hydraulickým ramenem.

Neváhejte kontaktovat společnost, ať už jste odkudkoli. Její zaměstnanci vám rádi pomohou s výběrem ideální velikosti jímky, zodpoví případné dotazy a jímku vám během 10-ti dnů dopraví, kde potřebujete.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.