Druhy zahradních bazénů, z nichž si můžete vybrat to pravé řešení pro vaši zahradu

V případě, že se chystáte na výstavbu rodinného bazénu na zahradě u vašeho domu, jistě vás zajímá, jaké jsou v současné době možnosti. Z hlediska kvality je ideální zvolit především zapuštěné bazény.

Přednosti zapuštěných bazénů

Zapuštěné bazény mají oproti nadzemním variantám hned několik výhod. V první řadě jsou preciznější z hlediska ergonomie, mají také zpravidla delší životnost, jsou odolnější vůči UV záření a dalším klimatickým a přírodním jevům. Kromě toho tolik nenaruší celkový vzhled zahrady, jsou přirozenější z estetického hlediska.

Pokud tedy hledáte kvalitní bazén na zahradu, vyberte si vždy raději některý ze zapuštěných modelů. Je pravdou, že u nich musíte počítat s náročnějšími a nákladnějšími stavebními pracemi, výsledek však většinou stojí za to.

Přelivové a skimmerové bazény

Jednu z variant představují přelivové bazény. Voda je u nich filtrovaná tak, že se přes kanálky, jež jsou umístěné na okrajích bazénu, dostane k filtrační jednotce, následně pak putuje vyčištěná zpět do bazénu. Alternativou jsou skimmerové bazény, u nichž se voda do filtrace nasává přes otvory přímo ve stěnách, tedy takzvané skimmery. Toto řešení je praktičtější, neboť není nutné mít bazén neustále plný až po okraj, může jít tedy o úspornější modely.

Bazény vypláštěné těžkou fólií

Velmi populární jsou v poslední době bazény vypláštěné těžkou fólií. Díky ní je možné vytvarovat bazény do atypických rozměrů, takže pak záleží na vašich představách, potažmo prostorových možnostech vašeho pozemku. Tento typ bazénů je velmi odolný a má dlouhou životnost, takže vám poslouží bez nutnosti výraznějších oprav řadu let. Příkladem spolehlivého produktu je bazén ALBIXON. Značka je dnes v Česku hodně známá, jí realizované zahradní bazény vlastní značné množství majitelů rodinných domů. Výrobce zajišťuje nejen samotnou výstavbu, ale samozřejmě také patřičný záruční i pozáruční servis.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.