I přes nízké ceny bytů vznikají stále nové developerské projekty

Developerské projekty

Dalo by se říci, že realitní trh prochází mírnou krizí. Jak tomu bylo již v předchozím období, tak i v loňském roce ceny bytů pomalu klesali, ale rozhodně ne tak rapidně, jako v předchozích letech. To tak dává jasně tušit tomu, že by se situace měla pomalu obracet, a to nejenom k zastavení poklesu, ale i k tomu, že ceny nemovitostí půjdou opět nahoru. Ostatně to si jistě myslí i samotní developeři, kteří se zaměřují nejenom na prodej bytů, ale také na jejich stavby, a to celých rezidenčních čtvrtí a dalších objektů. Ani ti totiž v tomto období nezaháleli, a po naší republice vznikla celá řada nových možností, které nabídnou nové bydlení.

Samozřejmě tento stav nahrává všem, kteří si aktuálně chtějí byt koupit, jelikož v porovnání s předchozími roky, jsou jejich ceny na naprostém minimu. A právě díky mnoha možnostem si lze vybrat doslova jakoukoliv lokalitu v jakémkoliv větším či menším městě. A je samozřejmě logické, že to jsou právě nové byty na prodej, které táhnout nejvíce. A to nejenom u mladých lidí, kteří plánují založit rodinu, ale i u střední generace, která hledá zajímavé bydlení v novém, a to v oblastech s bohatou nabídkou služeb.

Trendy developerských projektů pro rok 2014

A jaké jsou aktuální trendy pro letošní rok, které mají velký vliv na to, jaký developerský projekt bude mít úspěch, a jaký nikoliv? Je to především dobrá dopravní obslužnost a občanská vybavenost, ale i množství zeleně. Zároveň by se mělo jednat o klidnější lokalitu, ze které to však není daleko do centra. V tomto ohledu samozřejmě vyniká několik oblastí, a to včetně těch pražských. Ukázkou mohou být nové byty Praha 10, které tyto požadavky konkrétně splňují. Stejně tak je trendem i to, že se lidé pomalu stěhují do příměstských oblastí, a to především díky klidnějším podmínkám a mnohem zelenějšímu prostředí, jelikož podobná místa se většinou nacházejí uprostřed přírody a nikoliv uprostřed betonové džungle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.