Jak se žije v inteligentní domácnosti?

Představte si bydlení v domácnosti, o kterou se nemusíte starat, protože se naopak postará vás. Bude si vás hýčkat a zajistí, abyste mohli nerušeně relaxovat. Žádné starosti s větráním, efektivní využití energií, automatické osvětlení místností a v neposlední řadě perfektně udržovaná zahrada – tyto a mnohé další výhody nabízí takzvané inteligentní bydlení. Za nebývalý komfort vděčíme nejmodernějším technologiím. Neexistuje racionální důvod, proč se jim bránit. Ušetří vám spoustu starostí, čas a z dlouhodobého hlediska i peněz.

Optimální teplota a čerstvý vzduch

Inteligentní domácnost bedlivě hlídá teplotu a reguluje ji s ohledem na denní dobu. Na noc ji automaticky sníží, ale když ráno vstanete, bude vám teplo. Chytré systémy zajišťují individuální teplotu pro jednotlivé místnosti, umožňují vzdálený přístup a v létě fungují jako chlazení.

Obyvatelé „smart“ domácnosti nemusí řešit výměnu vzduchu ani regulaci vlhkosti. Automatické větrání a měření kvality mikroklimatu prospívá zdraví i peněžence.

Chytrá elektroinstalace

Nedílnou součástí inteligentní domácnosti je chytrá elektroinstalace, která obsahuje chytré zásuvky, termostatické hlavice, switche, spínací relé, chytré pokojové termostaty, GPS moduly senzory a mnohé další prvky nezbytné pro automatizaci. Obsah instalační krabice je zkrátka trochu odlišný od toho, co je k vidění v běžném domě.

Příjemná úroveň jasu

Nepříjemný, ostrý sluneční svit? Nic takového v chytré domácnosti nehrozí. Inteligentní senzory hlídají úroveň jasu a automaticky regulují stínění tak, aby odpovídalo momentálním potřebám. Systém zároveň disponuje meteostanicí a bedlivě hlídá počasí – když přijde silný vítr, nastaví stínění tak, aby nedošlo k poškození. A po setmění samozřejmě žaluzie či rolety stáhne.

Inteligentních zařízení je mnohem více

Chytrá domácnost umí efektivně hospodařit s energiemi, hlídá optimální míru závlahy na zahradě, v dostatečném předstihu ohřeje vodu v bazénu, vzdáleně zapne saunu a v okamžiku změní obývací pokoj na kinosál. Multimediální systém obvykle zastává i bezpečnostní funkci a upozorní vás na neočekávané situace. O takovém komfortu si předchozí generace mohly nechat zdát.

Tags: ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to Top ↑
  • Rady a tipy

    Vybíráte nové bydlení v Praze? Developer FINEP nabízí atraktivní byty za výhodných cenových podmínek.

    Potřebujete pro plastová okna ceník, který je dostupný online? Oknoplastik má pro vás řešení!

    Nechte si vyrobit moderní vchodové dveře do domu na míru od firmy PERITO.


  • Doporučujeme