Jak se žije v inteligentní domácnosti?

Představte si bydlení v domácnosti, o kterou se nemusíte starat, protože se naopak postará vás. Bude si vás hýčkat a zajistí, abyste mohli nerušeně relaxovat. Žádné starosti s větráním, efektivní využití energií, automatické osvětlení místností a v neposlední řadě perfektně udržovaná zahrada – tyto a mnohé další výhody nabízí takzvané inteligentní bydlení. Za nebývalý komfort vděčíme nejmodernějším technologiím. Neexistuje racionální důvod, proč se jim bránit. Ušetří vám spoustu starostí, čas a z dlouhodobého hlediska i peněz.

Optimální teplota a čerstvý vzduch

Inteligentní domácnost bedlivě hlídá teplotu a reguluje ji s ohledem na denní dobu. Na noc ji automaticky sníží, ale když ráno vstanete, bude vám teplo. Chytré systémy zajišťují individuální teplotu pro jednotlivé místnosti, umožňují vzdálený přístup a v létě fungují jako chlazení.

Obyvatelé „smart“ domácnosti nemusí řešit výměnu vzduchu ani regulaci vlhkosti. Automatické větrání a měření kvality mikroklimatu prospívá zdraví i peněžence.

Chytrá elektroinstalace

Nedílnou součástí inteligentní domácnosti je chytrá elektroinstalace, která obsahuje chytré zásuvky, termostatické hlavice, switche, spínací relé, chytré pokojové termostaty, GPS moduly senzory a mnohé další prvky nezbytné pro automatizaci. Obsah instalační krabice je zkrátka trochu odlišný od toho, co je k vidění v běžném domě.

Příjemná úroveň jasu

Nepříjemný, ostrý sluneční svit? Nic takového v chytré domácnosti nehrozí. Inteligentní senzory hlídají úroveň jasu a automaticky regulují stínění tak, aby odpovídalo momentálním potřebám. Systém zároveň disponuje meteostanicí a bedlivě hlídá počasí – když přijde silný vítr, nastaví stínění tak, aby nedošlo k poškození. A po setmění samozřejmě žaluzie či rolety stáhne.

Inteligentních zařízení je mnohem více

Chytrá domácnost umí efektivně hospodařit s energiemi, hlídá optimální míru závlahy na zahradě, v dostatečném předstihu ohřeje vodu v bazénu, vzdáleně zapne saunu a v okamžiku změní obývací pokoj na kinosál. Multimediální systém obvykle zastává i bezpečnostní funkci a upozorní vás na neočekávané situace. O takovém komfortu si předchozí generace mohly nechat zdát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.