Jak vyčistit fasádu od graffiti? Metodou zvanou pískování!

Radost z nové fasády se rozplyne v momentě, kdy ji „vylepší“ umělec svými tagy, nebo rovnou „masterpiecem“. Jinými slovy – když vandal fasádu posprejuje, zbydou vám tak akorát oči pro pláč. Přitom stačilo tak málo. Opatřit fasádu preventivním nátěrem, který umožňuje snadné a velmi levné čištění. Nedá se nic dělat, budete se muset poohlédnout po někom, kdo vám dá fasádu do původního stavu. Proč byste to neměli dělat sami? Odpověď se dozvíte v následujících řádcích.

Amatérské čištění situaci jenom zhorší

Možná vás napadlo, že znehodnocení fasády nebude tak horké, jak to na první pohled vypadá. Nestačilo by koupit ředidlo a vyčistit povrch hadříkem? Bez předchozích zkušeností určíte správný typ ředidla jen těžko. Na trhu je velké množství přípravků a pokusy o vyčištění fasády většinou dopadnou tak, že se barva dostane hlouběji do struktury omítky. Překryjete-li rozmazaný flek barvou, zanedlouho opět vyleze napovrch a výsledek nebude vypadat dobře.

azdomy.cz_tryskani-piskovani-ars_cz_01

S graffiti zatočí profíci z AXIOM REAL

S odstraňováním graffiti mají bohaté zkušenosti odborníci z firmy AXIOM REAL. Disponují špičkovými přístroji TORBO, které využívají technologii tryskání – pískování.

Podstatou pískování – tryskání je čištění povrchu proudem abraziva (velmi jemné částice), čehož si cení i památkáři při renovaci historických objektů. Výhodou této moderní metody je šetrnost vůči čištěnému povrchu, využití při čištění různých typů povrchů (zdivo, kovy, dřevo…) a v neposlední řadě mobilita.

Mobilní tryskání nevyžaduje napojení na externí média (elektřina, voda) a díky elektronickému nastavení snižuje prašnost až o 95 % oproti běžnému tryskání.

Pro vás to znamená jediné. Stačí zavolat technika z AXIOM REAL a se založenýma rukama pozorovat, jak se fasádě vrací původní podoba. Pro jistotu ji pak nechte ošetřit antigraffiti nátěrem, který zajistí budoucí ochranu a snadné čištění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.