Na co myslet při výběru botníku?

 

Ať už máte velký dům, kde není potřeba brát ohledy na místo, nebo byt s malou předsíní, bez botníku se stejně nikdy neobejdete. Zejména ženy vlastní tolik párů obuvi, že by na ně často bylo potřeba pořídit extra skříň až ke stropu. Můžete to vyřešit tak, že boty, které se zrovna v dané sezóně nenosí, budete schovávat třeba pod postel, ale obuv, již nosíte, budete stejně potřebovat dát do botníku v předsíni, abyste ji měli po ruce.

Hlavním kritériem bude pravděpodobně velikost. Máte-li málo místa, volte varianty, které jsou spíš vysoké a nezaberou příliš velkou plochu na zemi. Spodní police vyhraďte dětem, aby si mohly obuv uklízet samy, vrchní si zaberte vy. Pamatujte rovněž na to, aby se dovnitř vešly i kozačky a jiné vysoké boty. Police by měly být dostatečně vysoké, abyste v nich boty nemuseli mačkat. Úspornou variantou jsou výklopné botníky, u nichž není potřeba počítat s prostorem na otevírání dvířek.

Chcete dávat své boty na obdiv?

Vyrábí se jak otevřené, tak zavřené botníky. Vysoké otevřené police možná znáte z amerických filmů a skutečně vypadají výborně, máte-li tam hezky vyskládané barevné lodičky. Do běžné chodby jsou ale spíš nevhodné. Více vám poslouží předsíňová stěna. Pokud byste je umístili do šatny či jiné uzavřené místnosti, dalo by se o nich uvažovat, ovšem jinak vám bude každá návštěva okukovat boty a to není příliš příjemné. Raději proto boty schovejte do uzavřeného botníku. Neměl by být úplně utěsněný, měl by větrat.

Máte male děti nebo se rádi obouváte vsedě?

Pro děti, které se terpve učí zavazovat tkaničky na mašličku, je dobré, když si k tomu snažení mohou sednout. A dospělí lidé také někdy ocení, pokud se nemusí ohýbat. V takovém případě si pořiďte sedací botník, abyste nemuseli kupovat ještě zvlášť stoličku. Sedací botník je uzpůsobený k tomu, aby unesl vaši váhu, navíc má nahoře podušku pro příjemnější posezení.

Ať už máte zájem o jakékoliv provedení botníku, bohatý výběr najdete v e-shopu Dona-shop.cz. Zkuste se tam podívat, abyste zjistili, co všechno se dá vůbec v dnešní době sehnat a jaké materiály jsou k dispozici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.