Vybíráme nové bydlení v Praze

Poptávka po bydlení v Praze stabilně roste. Ruce si díky tomu mnou především prodejci nemovitostí, kteří se nebojí ceny někdy i hodně nadsadit. Chtěli byste také bydlet v hlavním městě? Máme pro vás hned několik rad, kterými se při výběru nového bydlení řídit.

1. Výběr lokality

Městské části Prahy se od sebe velmi výrazně liší. Snažte se proto o vytipovaných lokalitách zjistit co možná nejvíce informací. Zajímat by vás měla především bezpečnost lokality. Zjistěte si, jaké školy a školky pro vaše děti se zde nachází, pozornost věnujte i dopravní obslužnosti v okolí vyhlédnutého bydliště. Zajímat by vás také mohla celková občanská vybavenost (přítomnost obchodů, sportovišť, lékařů apod.).

azdomy_cz_sekyragroup_cz_01

2. Pozor na ceny

Prodej bytů v Praze v současné době kvete. Prodejci drží ceny často hodně vysoko, a proto se určitě vyplatí nabídky srovnávat. Obecně platí, že čím blíže se nemovitost nachází centru, tím je její cena vyšší. Dobrá zpráva je, že i nové byty je možné sehnat za velmi výhodné ceny. Je to především díky nabídce zkušených developerských společností. Důkazem může být nabídka od developera Sekyra Group, a.s., prohlédnout si ji můžete na www.sekyragroup.cz.

3. Kvalita na prvním místě

Samozřejmě se musíte rozhodnout, zda chcete bydlet v novém nebo starším bytě či domě. Výhodou novostaveb je, že se můžete ihned nastěhovat a nemusíte zpravidla řešit žádné neodkladné úpravy. Ty vás naopak čekají v případě starší nemovitosti. Nové byty je výhodné vybírat u renomovaných developerů, kteří vám mohou nabídnout výhodnější ceny, než když budete byt kupovat od zprostředkovatele. Velké pozornosti se v současné době těší například nové byty v Praze 4 a Praze 12 v rámci projektů Tandem Modřany a BelariePark II. Starší byty se vyplatí koupit přímo od majitele, protože realitní kanceláře si často účtují vysoké provize.

azdomy_cz_sekyragroup_cz_02

4. Připravte se!

I když nabídka bytů a domů je bohatá, stává se, že ty opravdu nejlepší nabídky rychle mizí. Zajděte si proto do banky a zjistěte si, na jakou výši hypotéky máte nárok. Rámcovou představu si také můžete udělat díky hypoteční kalkulačce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.