Díky zahradní houpačce je letní pohoda zajištěna

Teplé dny roku jsou jako stvořené pro relaxaci na zahradě. Dříve stačila lidem k odpočinku pouze deka položená na trávě, dnes existuje nespočet druhů komfortního nábytku. Nejpopulárnějším kouskem jsou bez pochyby malé i rodinné zahradní houpačky.

Houpání milují děti i dospělí

Na houpání je člověk zvyklý už od miminka, proto je pro něj přirozené a příjemné. Především děti se vydrží houpat dlouhé hodiny. Je skvělé, že existují rodinné zahradní houpačky, které nabízí prostor hned několika lidem najednou, proto je lze využít na oslavách i při grilování. Nicméně se na trhu objevují houpačky lišící se velikostí, tvarem, zpracováním, doplňky i cenou. Zkrátka a dobře. Je z čeho vybírat.

Jakou vybrat?

Prodejci nabízejí zahradní houpačky pevné i rozložitelné, ale v každém případě by nemělo chybět polstrování a vestavená stříška chránící před deštěm a sluncem. Polstrování musí být odolné i komfortní, jen tak je zaručena dlouhá životnost. K nejoblíbenějším typům patří houpačky ze dřeva, protože padnou do prostoru zahrady jako ulité. Dřevo je odolné, ale musí se o něj pravidelně pečovat. Na údržbu je tedy náročnější. Kovové kousky se hodí k modernějšímu bydlení. Kov je pevný a nevyžaduje speciální úpravu.

Bezpečnost na prvním místě

Klíčem k úspěchu je nosnost zahradní houpačky. Je nutné si rozmyslet, kolik lidí by měla pojmout. Nikdy by se na ní neměli mačkat. Ideální variantou jsou modely, které nabízejí sezení pro dva dospělé a dvě děti. Člověk vybírá tento zahradní nábytek i očima. Soustředit se na bytelnost konstrukce je stěžejní. Odolná, pevná a stabilní konstrukce musí perfektně sedět i na méně rovné ploše, jako je trávník.

Nakonec zmíníme netradiční zahradní houpačky pro jednotlivce i super velké modely s nosností nad 250 kg, na kterých je možné ležet. Závěsná křesla s centrální nohou, ale také houpací síť jsou v módě. Záleží jen na finančních možnostech uživatele.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.