Nedá vám spát výběr nové matrace?

Matrace, je jedna z věcí, na které bychom neměli při zařizování domácnosti vůbec šetřit. Ale jak vybrat tu pravou? Vytvořili jsme pro vás průvodce, který vám poradí, jak vybrat matraci pro vaše pohodlí.

Podle čeho vybírat?

  • Životnost matrace
  • Typ matrace
  • Vaše hmotnost
  • Pevnost
  • Oblíbená poloha na spaní
  • Tělesná hmotnost

Jak často byste měli vyměnit matraci?

Obecně platí, pokud je vaše matrace starší než 8 let, je nejvyšší čas se poohlédnout po jiné, protože používáním ztrácí matrace na pružnosti a neposkytuje našim zádům dostatečnou oporu při spánku a budíme se rozlámaní a neodpočatí.

Jaký typ matrace potřebuji?

Paměťová pěna

Matrace z paměťové pěny jsou známé svou velkou podporou, odlehčením tlaku na klouby a přizpůsobení se tvaru těla. Nejvhodnější pro lidi, kteří spí zachumlaní na boku.

Latex

Matrace, vyrobené výhradně z latexové pěny, jsou známé svými chladivými vlastnostmi a pohodlím. Latexové matrace jsou vhodné pro lidi, kteří nemají rádi horko, a požadují po matraci nejen oporu, ale i měkkost. Je to takový zlatý střed. Jsou vhodné i pro lidi, kteří spí na břiše, či na zádech.

Pružinové, či taštičkové matrace

Pružinové, či modernější taštičkové matrace jsou považovány za „nejtvrdší“ poskytují velkou oporu páteři, hodí se i pro spáče na břiše, naopak jsou nevhodné pro lidi, kteří preferují polohu na boku, protože si jejich ramena a kyčle tolik neodpočinou.

Rozpočet hraje roli

Rozpočet na pořízení nové matrace se liší rodina od rodiny, ale i finančně méně zdatní si mohou pořídit opravdu kvalitní matraci za skvělou cenu, stačí porovnat nabídky, a sledovat akční ceny. Prodej matrací pokročil a mnohdy se dá pořídit matrace v akci jedna plus jedna zdarma, a to se již vyplatí…

Jakou potřebujete pevnost matrace?

Spotřebitelé často zaměňují podporu s pevností. Matrace, která poskytuje dobrou podporu, jednoduše znamená, že udržuje páteř ve správném zarovnání bez vytváření tlakových bodů. Pokud matrace nenabízí dostatečnou oporu, více než pravděpodobné se probudíte s bolestí. Pevnost souvisí spíše s tím, jak se na matraci cítíte zpočátku pohodlně. Ať už je tvrdá nebo měkká, optimální úroveň pevnosti jde ruku v ruce s pohodlím. Volba pevnosti závisí na vaší hmotnosti, zdravotním stavu, na vaší preferované spánkové poloze. Obecně platí, že čím víc vážíte, tím větší pevnost a podporu byste měli od matrace vyžadovat.

 

TIP: Nezapomeňte také správně nakombinovat matrace s rošty, abyste využili maximálně výhody své nové matrace. Jen tak se budete ráno probouzet svěží a dobře odpočatí.

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.