Pojištěná domácnost je bezesporu věc osobní zodpovědnosti

Křišťálovou kouli, která by dokázala předpovědět budoucnost, doma jistě nenajdeme. Ale pojistit se proti možným rizikům, díky nimž dokonce můžeme v krajním případě i přijít o střechu nad hlavou, bychom dozajista měli. V opačném případě na sebe bohužel bereme riziko, že se nepříjemná událost skutečně dostaví a překvapí nás, pokud ji vůbec nečekáme. Pojistka je ale záchrannou sítí, díky níž nemusíme skončit zcela bez prostředků.

Sjednání online je otázkou několika minut

Trvá jen krátkou chvíli a rozhodně nevyžaduje osobní schůzku nebo dlouhý telefonát. V dnešní době je něco takového přeci doslova až přežitkem, že? Pojištění domu a domácnosti lze vyřešit i během polední pauzy v práci nebo u večerní kávy, v klidu a pohodě, bez spěchu a zbytečně ukvapeného jednání. Vždyť u každé smlouvy je nanejvýš důležité si ji dobře promyslet, i kdyby šlo o poměrně krátký dokument. K něčemu se tím zavazujeme, a to zpravidla dlouhodobě, v horizontu většího počtu měsíců nebo i let. Jak se vlastně pojistná smlouva sjednává a podle čeho se vypočítává pojistné?

Nadstandardní ochrana je v základní ceně

Katastrofická rizika budou pojištěná bez dalších příplatků, nadstandardní ochrana je tak sjednávána již zcela automaticky, tedy v základní ceně. K tomu, abyste uzavřeli smlouvu, nemusíte skenovat a posílat řadu dokumentů, postačí jen počet metrů čtverečních plochy bytové jednotky nebo jiné nemovitosti, která bude předmětem pojištění.

Pojištění domova on-line je tak vlastně opravdu hračkou, uhradíte paušální částku, kde je základ vždy stejný a výpočet tak bude pro každého pojištěnce spravedlivý. A co může být předmětem pojištění? Kromě bytu nebo rodinného domu i nemovitost, která je ještě ve výstavbě nebo například vybavení ordinace nebo kanceláře. Chata, chalupa, vířivá vana i garáž patří do této poměrně široké rodiny také.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.