Smart home: Co dokáže inteligentní domácnost?

Pokud jdete s dobou, jistě jste už něco zaslechli o pojmu smart home, tedy chytrá domácnost. Mnozí lidé se stále domnívají, že jde o jakési sci-fi. Ovšem inteligentní domácnost si nyní může ze svého bytu či rodinného domu vytvořit skutečně prakticky každý majitel. Jak na to a co smart home dokáže?

Buďte neustále ve spojení se svým domem

Inteligentní domácnost je především o zvýšení komfortu bydlení a snazším ovládání jednotlivých prvků a systémů, které se v domě nacházejí. Typickým jevem je možnost ovládat vše skrze chytrý mobilní telefon, tablet, notebook, případně klasický počítač. Stačí v něm mít příslušný operační systém a aplikaci, jež bude schopna se propojit s vybavením objektu.

Apple HomeKit

Aktuálně se dají pořídit třeba produkty Apple HomeKit, u nichž je velkou výhodou, že s nimi ovládáte zařízení bez nutnosti vlastnit nějakou centrální jednotku. Apple HomeKit funguje v operačním systému iOS, čemuž je tedy nutné přizpůsobit váš chytrý telefon, tablet nebo notebook. Pak lze na dálku regulovat kupříkladu osvětlení v jednotlivých místnostech, termostaty a vytápěcí systém, rolety, bezpečnostní kamery, dokonce se dají rovněž ovládat zámky dveří. Inteligentní domácnost vám nejen zpříjemní život, ale zároveň může přispět ke zvýšení vaší bezpečnosti, soukromí a ochrany majetku.

Fibaro – cesta k bezpečné a chytré domácnosti

Inteligentní zařízení se dají zakoupit kupříkladu od značky Fibaro. Jsou kompatibilní s Apple HomeKit. S touto technologií si chytrou domácnost obohatíte o různé bezpečnostní senzory, s nimiž lze manipulovat na dálku, tedy klidně v době, kdy jste daleko mimo váš dům. Fibaro je značkou, u níž se dají pořídit dveřní a okenní senzory, stejně jako praktické pohybové senzory apod.

Moderní a inteligentní domácnost se pozná také dle samotných systémů a zařízení, která se v ní používají. Dnes už se proto stávají nedílnou součástí objektů tepelná čerpadla a solární panely, jež výrazně přispívají ke snížení energetické závislosti, navíc šetří vaši peněženku. Možností, jak si z vašeho domova vytvořit skutečný smart home, je takřka nepřeberné množství.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.