Sprchový kout pro každodenní požitek ze sprchování

Uvažujete o výměně koupelnové vany za sprchový kout? Pak je nejlepším řešením obrátit se na specialisty, kteří mají bohaté zkušenosti a určitě vám rádi, ochotně a zejména odborně poradí, jaký sprchový kout se do vaší koupelny nejlépe hodí. Je pochopitelné, že záleží i na tom, zde pojmete tuto výměnu jako pouhou náhradu vany za sprchový kout, nebo spojíte výměnu s celkovou rekonstrukcí odpadu, vodoinstalace a případně i elektroinstalace. Výhodou takovéto rozsáhlejší renovace je záruka, že budete mít do budoucna klid, neboť současný výběr materiálů skýtá možnosti prakticky neomezené trvanlivosti, zejména v případě vodovodních trubek z plastů, které jsou navíc spojovány metodou svařování.

Výběr sprchových koutů je široký, stačí si jen vybrat

V dnešní době je na českém trhu velké množství výběru sprchových koutů co do tvaru, materiálu i tvarů. Záleží na vás, kam chcete sprchový kout umístit, zda ke stěně, do rohu koupelny apod. Největší výhodou sprchového koutu je úspora místa. Na rozdíl od klasické koupelnové vany neskýtá sprchování takové pohodlí, jako vana, ale zase oceníte právě úsporu místa, ale i času, neboť nemusíte napouštět vodu do vany. U moderních sprch je výhodou, že si můžete nastavit proud vody podle libosti. Můžete si zvolit optimální teplotu, sílu proudu vody a dokonce jsou i sprchy se světelnými efekty v různých barvách. Dalšími možnostmi sprchových koutů jsou různé masážní trysky, které jsou umístěny v různých výškách, takže se sprchování může změnit v dokonalý zážitek.

Retro sprchový kout, autor: PhotoAtelier

Retro sprchový kout, autor: PhotoAtelier

Sprchový kout s vaničkou či bez?

Dalšími možnostmi při výběru sprchového koutu je, zda chcete kout bez vaničky, s vaničkou či vanou. Zejména pro starší osoby, či osoby s různým tělesným handicapem je velmi výhodné pořídit si kout s vaničkou a sedátkem, což skýtá potřebné pohodlí. Důležité je, kde chcete mít sprchový kout umístěn. Na trhu jsou sprchové kouty vhodné přímo do rohu, ale existují i různé tvary, čtvercové, šestiúhelníkové a jiné, které se hodí k rovné stěně. U každého sprchového koutu si můžete zvolit i druh vstupních dveří. Nejčastějším a nejoptimálnějším řešením jsou posuvné dveře.

Autor úvodního obrázku – sprchový kout nad vanou: engindeniz

Tags: , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to Top ↑

  • Vybíráte nové bydlení? Pak vám doporučujeme si prohlédnout dokončené developerské projekty Praha od firmy Sekyragroup!
    Vybíráte nové rodinné bydlení v Praze? Developer FINEP nabízí prodej domů v Praze za výhodné ceny!
    Stavíte nebo rekonstruujete? Pokud budete potřebovat rychle přistavit kontejner, využijte firmu Siegl kontejnery.
    Kvalitní posuvné interiérové dveře vám ušetří prostor v místnosti a můžete si je nechat vyrobit přesně na míru, dle vašeho přání!


  • Doporučujeme