Střešní okno rozzáří vaše pokrovní místnosti

Střešní okna jsou jednou z vymožeností nové doby, i když něco podobného bylo známé v minulosti. Jejich přínos ke spokojenému bydlení je bezesporný. Střešní okna se používají v podkrovních prostorách, kde jsou šikmé střechy, které se musí zabudovat do bytu. A může se použít při přestavbě starého podkrovního bytu, přestavby staré půdy na nový byt nebo úplně na novostavbu. Co od nich můžeme očekávat? Je to atraktivní řešení, díky němuž se prosvětlí často tmavé půdní prostory tak, aby odpovídaly všem požadavkům na moderní bydlení. Ale nejde jen o světlo, které tak jednoduše vpustíme do prostoru, střešní okna umožňují i snadné větrání a s vhodnými žaluziemi i stínění.
Pokračovat ve čtení „Střešní okno rozzáří vaše pokrovní místnosti“

Prosklení aneb solární energie není všechno – 3. část

Voda se na sklech kondenzuje velmi často, a dokáže tím majitele domku pořádně obtěžovat. Proč se tedy okna, která byla relativně hodně drahá, zamlžují? Proč je kondenzace jednak na venkovní straně okna, tak i na vnitřní straně?
Pokračovat ve čtení „Prosklení aneb solární energie není všechno – 3. část“

Tepelně-technické vlastnosti výplní oken v pasivních domech

Pokud se bavíme o pasivních domech, pak jsou okna brána i z hlediska tepelně-technických vlastností a zároveň mají velký efekt na úplnou energetickou bilanci domu.
Pokračovat ve čtení „Tepelně-technické vlastnosti výplní oken v pasivních domech“