Vyhněte se nákupům technologií pro sauny z šedého dovozu

Všichni chceme ušetřit, ale někdy se to spíš nevyplácí. Dokonalým příkladem může být koupě sauny. I když už dávno nejde o nedostupnou záležitost, kterou si mohou dovolit jen ti nejbohatší, stále jsou sauny poměrně drahé. Není tedy divu, že se lidé snaží šetřit.

Bohužel, pokud vám někdo nabídne podezřele levnou saunu, je zde velká šance, že jde o šedý dovoz, tzn., že prodejce nakupuje nekvalitní komponenty, aby snížil cenu. Do budoucna se takový nákup rozhodně nevyplatí, naopak pravděpodobně ve finále ještě proděláte.

Co je šedý dovoz?

Šedý dovoz není žádný magický pojem, který by se týkal pouze technologií pro sauny. Setkáte se s ním u všech možných druhů zboží. Jde v podstatě o to, že výrobky, které prodejce nabízí, nejsou určeny pro český trh. Někdy dokonce nejsou určeny ani pro Evropu. Nemusí tedy splňovat evropské normy, čímž ohrožujete především sami sebe. V případě saun jde kolikrát i o život.

Mezi další rizika nakupování z šedého trhu patří záruka. Na komponenty pro sauny ze šedého dovozu ji prostě nedostanete. Když s nimi přijdete do autorizovaného servisu, pošle vás pryč. S velkou pravděpodobností jde totiž o padělek s méně kvalitními součástkami, případně o model, který se v ČR prostě neprodává, a tedy ani neservisuje. Občas se stávají i případy, kdy lidé na to, že nakoupili díly a doplňky pro sauny z šedého dovozu, přijdou právě až při problému, který je přivedl do servisu.

Jak poznat, že kupujete originál?

Především je kvalitně zpracovaný a prodejce ho nenabízí za podezřele nízkou cenu. Samozřejmě se můžete setkat se zbožím ve slevě, ovšem když se vám cena bude zdát podezřele nízká, klidně se poptejte na bližší informace a ověřte si, že je prodejce skutečně poctivý.

Jak poznat nekvalitní napodobeninu ze šedého trhu vám někdy poradí i sami výrobci. Pokud vás zajímají například sauny Harvia, podívejte se přímo na jejich web na stránku šedý dovoz. Uvidíte i konkrétní fotografie toho, jak se falešné výrobky a šedé dovozy liší od těch pravých. Nákup bez záruky Harvia kamna vás pak nemusí trápit, protože budete vědět, jak poznat originál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.